| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma spanzur moartea mea va fi fara durere?
Vreau sa ma sinucid, nu mai rezist mult si nu vreau sa mor in agonie, macar atat, si vreau sa stiu cum m-as putea sinucide.
Raspunsurile la misto vor fi raportate.

7 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Nimeni cu capul pe umeri de situl asta nu-ti va de metode de sinucidere.Isi incarca constinta.In plus TPU NU incuajeaza asfel de postari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Moartea este ceva necunoscut, de asta ne este frica de ea. Si nu, la spanzurat nu cred ca va fi fara durere pentru ca pur si simplu te ineci, cred c-ai mai simtit si tu senzatia aia cand te-a strans cineva de gat in gluma. O moarte fara durere si sigura era prin decapitare. Insa toti ne facem un rost, atentie, nu avem, ne facem un rost. Asa ca incearca sa-ti faci tu unul, ce te macina pe tine mai exact? Ce te frustreaza asa mult incat vrei sa-ti iei viata?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asta nu e important, mi-au spus si oamenii de aici si din realitate ca-s motive absurde, asa ca vreau doar sa ma sinucid.

| danni3l a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce motiv ai?

| Ara997 a răspuns:

Si inrebarea ta - la fel!

| Pizzaislife a răspuns:

Nimic nu poate fi asa rau pentru a te sinucide renunta la idee

| SabinaAndreea a răspuns:

Sunt foarte curioasa ce motivul ai avea tu de a-ti lua viata. Sper ca ai unul bun. Adica, pe bune? Nu cred ca tu constientizezi faptul ca altii ar da orice sa poata trai. Tu dai cu piciorul? Cati ani ai? Crezi ca esti prima persoana cu probleme? Toti trecem prin momenul ala din viata in care crezi ca nu poti continua si ca singura cale e sinuciderea dar trebuie sa trecem peste asa. Dumnezeu ne-a facut puternici! Nu cred ca intelegem cat de puternici suntem pana nu o simtim pe pielea noastra. Si ca sa iti raspund la intrebarea ta, nu exista moarte fara durere. Parere mea? Nici un las nu merita moarte usoara. Egoismul sinucigasilor nu le da dreptul la o moarte usoara. Te-ai gandit la ce lasi in urma ta? Nu cred. Daca te gandeai, nu mai puneai asemea intrebare. Sper sa iesi din starea asta si sa iti continui viata. Capul sus!