| Viitorulapropiat a întrebat:

Se merita sa te omori daca simti ca nu mai ai de ce sa traiesti? Stiu ca poate spuneti ca poate caut atentie sau n-am altceva de facut, dar nu este asa. In fiecare zi trebuie sa ma confrnt cu depresia, cu gandurile negre, cu imaginile obsesive. Imi urasc parintii, totul. Mamei nici macar nu-i pasa de ce se intampla cu mine, nu-i pasa de faptul ca sufar de depresie sau de faptul ca stie ca era sa ma sinucid de atatea ori. Chiar nu mai pot, simt ca nu mai rezist. Oare asta ar fi singura solutie? Problema este ca nu prea am curaj sa fac ceva... care-i cel mai rapid mod de a te sinucide? si ce credeti ca exista dupa viata?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Oricum o sa mori pana la urma, de ce nu mai profiti de timpul pe care il mai petreci pe aici? Nu stiu, strnage niste bani si fa-i o calatorie, si singur daca n-ai cu cine, macar vezi ceva nou si te-ar ajuta o schimbare de peisaj.

| RAY a răspuns:

Mereu ai un motiv pentru a trai, si evrei in lagar aveau un motiv deci stiau ca soarta lor e moartea prin gazare vs infometare, tu chiar asa rau o duci, nu, o ducem prea bine de asta ne gandim la astea din plictiseala

| 1231242 a răspuns:

Da, merită, evident, dar în urma ta lași doar suferință...

Răspuns utilizator avertizat
| LILAA a răspuns:

Eu zic
Sa mergi in fata mamei tale si sa discuti cu ea
DACA nu
Mergi la psiholog...
Si daca nuuu
Iti spun sa dezvolti anumite lucruri
Cantatul, desenatul, teatrul etc ca intr-o zi cand o sa ajungi faimos/faimoasa sa spui prin ce ai trecut si sa iti faci familia de ****
Ca lumea sa vada prin ce trec unele persoane in viata si ca nu totul este fluturași inimioare si bomboane
Ok scuze
Dar cel mai bine este sa ai rabdare. daca nu...
Nu stiu.
P.S
Cred ca dupa viata exista o alta mai buna
Sau reîncarnare

| Viitorulapropiat explică (pentru LILAA):

Psihohlogul nu ma ajuta cu nimic, am incercat.