| middle654 a întrebat:

Daca o fata m-a amenintat cu bataia,desi eu nu i-am facut nimic, zice ca m-am uitat urat la ea si ca nu-i place de fata mea laughingeu ce ar trebui sa fac? sunt fata.

3 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Daca tu crezi ca este o persoana cu cre poti lega un dialog, ai putea sa incerci intr-o prima faza sa discuti cu ea, sa lamuresti motivele antipatiei sale fata de tine printr-o discutie civilizata. In caz contrat, ar fi mai bine sa o ignori si sa te abtii de la comentarii despre ea cu persoanele din anturajul ei.

| AtateaConditii a răspuns:

Da exista si tipuri din astea de fete frustrate care se enerveaza din orice, vor sa domnie pe cineva ca sa isi arate puterea. Daca se atinge de tine te aperi.

| Mădiiiiie a răspuns:

Pe mine sincer nu m-ar impresiona cuvintele ei. Dacă vrea să te bată şi te atinge, te aperi, doar nu o laşi să te ciufulească, cufuleşti-o TU pentru că e legitimă apărare.