| SimonaNicoleta20 a întrebat:

Daca o fata place un băiat ce ar trebuie sa faca? Sa nu ii spună, sa ii dea semne ca clar il place sau sa-i spună ce simte?

Răspuns Câştigător
| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Ar putea să găsească o soluție: un mesaj, etc.

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ai putea să vorbești cu acel băiat.

| SimonaNicoleta20 explică (pentru Andreeush):

Da dar eu ma blochez si nu mai pot sa scot un cuvant ce semne sa ii dau

| Goddessss a răspuns:

Salut!
Mai intai sa inveti cum se scrie corect gramatical.
l-ar nu lar, si sa-i nu sai si apoi sa iti faci prieten.
asta nu e hate, e doar un sfat.
Daca acea persoana e curajoasa, poate sa ii spună băiatului tot ce simte chiar dacă răspunsul lui va fi unul negativ.
Daca tipa e timida si mai rușinoasă de fel, atunci ar face bine sa tacă si asta e. Cumva se va întâmpla sa se apropie unul de altul.
Si eu am fost timida si inca de un an imi place de un tip si într-o zi am început sa vb unul cu altul, chiar daca nu credeam ca o sa pot vorbi vreodată cu el. A fost splendid?
Totul depinde de acea persoana...

| SimonaNicoleta20 explică (pentru Goddessss):

Multumesc tare mult pentru tot

| Goddessss a răspuns (pentru SimonaNicoleta20):

Pt nimic?
Încearcă sa vorbești cu el si dupa sa găsiți subiecte comune. Vorbiți despre muzica, despre școală, despre familia voastră si tot asa si dupa vedeți daca va placeti reciproc.
Bafta!