| anonim_4396 a întrebat:

Daca o prietena te minte in fata, inseamna ca mai e prietena ta?

11 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Inseamna ca nu merita nici cea mai mica atentie din partea ta. Cauta-ti alti prieteni sau incearca sa ai o discutie serioasa cu ea.

| georgiana a răspuns:

Nu-ti mai este, prietenul este ca un sutien, e greu de gasit. dar poti invata de la toti cate ceva si asta te ajuta pe tine sa te cunosti mai bine, cine esti? ce vrei si ce nu vrei? etc :* by`

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Poate a avut motiv thinking
Da, ramane prietena ta .nu e o crima sa mintiwinking.rolling on the floor)) Sau e laughing.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Cine minte cu tine, minte cu toata lumea. Inseamna ca nu este prietena nimanui. Ai mare grija!

| DonGiovanni a răspuns:

Depinde ce varsta ai. Daca ai 10-14 ani e normal, daca ai mai mult ar trebui sa nu mai fi prietena ei.

| andreea_8479 a răspuns:

Parerea mea este ca in viata ai perieteni si prieteni adevarati
insa ea, daca te-a mintit nu cred ca o poti numi prietena adevarata insa iti poti continua prietenia cu ea nu chiar asa de apropiat
in primul rand trebuie sa t gandesti ca ce ceri(adica sa nu fi mintita, sa ti se ofere afectiune din partea prietenilor etc)trebuie sa fi capabila sa si dai
poate ea a avut motivele ei...comunicare le rezolva pe toate
vorbeste cu ea cel mai bine, vei capata raspunsuri la multe intrebari
poate a avut motivele ei, eu nu ii iau apararea. te a mintit si nu a fost frumos din partea ei, daca iti demonstreaza ca a facut o cu un anumit scop... poate este ceva ce o motiveaza
vorbeste cu ea...nu poti pierde un prieten asa dintr o data

| den a răspuns:

Eu zic ca nu.

| oscar a răspuns:

Clar nu iti este prietena, oricum prieteni sunt buni pentru a t trada, pentru altceva nu cred ca folosesc.

| viorel13 a răspuns:

Nu, eu cred ca un prieten adevarat nu te-ar minti niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai prietenia nu inseamna minciuna sau tradare.Eu prin prietenie inteleg altceva decat minciuna.Deci ea nu se poate numi prietena. Dar incercati sa clarificati lucrurile pentru ca poate avea un motiv pentru care te-a mintit, poate se simtea nesigura in ceea ce vroia sa spuna sau poate te-a mintit ca sa ii ia apararea altcuiva:-|daca dadeai mai multe detalii puteam sa-ti dau un raspuns singur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai dupa mine daca doar te minte atunci nu trebuie sa te certi dar daca te inseala cu un alt baiat te-as sfatui sa o parasesti.Asta e parerea ta acum vezi si u confused baftawinking