| AnonimMareMareMare a întrebat:

Daca pe revolut vrei sa primesti bani, ce trebuie sa oferi? IBANUL si mai ce?

Iar cel care iti trimite bani, ce poate afla despre tine? In afara de IBAN daca este necesar respectivul.

Poate sa-ti afle emailul, numele, adresa?

Ce poate afla?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe revolut se trimit bani folosind numarul de telefon. Cred ca se poate si pe iban. Numele oricum il afla, nu se pot face tranzactii anonime.

| AnonimMareMareMare explică (pentru suntserios):

Si de exemplu pe langa numar de telefon iti cere automat si numele, nu? Inafara de astea doua, ce iti mai trebuie?

| suntserios a răspuns (pentru AnonimMareMareMare):

Cand iti faci cont de revolut automat numele e legat de numarul de telefon. Asa ca atunci cand faci tranzacții catre un nr de telefon va aparea automat si numele celui cu care faci tranzactia. Atat. Nu iti mai cere altceva