| mrscarter a întrebat:

Daca pici la o materie la bacalaureat si nu il iei nici in anul urmator, dupa cati ani trebuie sa le dai iar pe toate?

5 răspunsuri:
| Madayna a răspuns:

Si eu auzisem de chestia asta doar ca nu sunt sigura, mergi la secretariat si intreaba.

| Ichnat a răspuns:

Nici eu nu am auzit de asa ceva... dar poti intreba un profesor ca sa fii sigur, sigur. happy

| AnnaaaMaria a răspuns:

Poți să îl dai oricând, în fiecare sesiune până îl promovezi, bineînțeles, având media peste 6, dar dacă ai picat la o materie trebuie să o dai numai pe cea la care ai picat, nu pe toate. Dacă ai luat la toate materiile peste 5 și media nu e cel puțin egală cu 6, va trebui să dai BAC-ul din nou la una dintre materii(care vrei tu).

| mrscarter explică (pentru AnnaaaMaria):

Mi-a spus cineva ca daca nu iei bacul in 3 ani va trebui sa le dai pe toate iar, de aceea intreb.

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru mrscarter):

Nu am auzit niciodată de așa ceva