| Hjdbhdi1 a întrebat:

Daca sparg cauciucul de la masina al unui profesor si ma prinde, ma exmatriculeaza sau doar mi se scade media la purtare? Si care ar fi alte motive pentru care sa primesc una din cele 2 pedepse?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Poate să te reclame la poliție.
Eu zic să stai cuminte.
Alte motive pentru care să fii exmatriculat sau cu scăderea notei la purtare ar fi să te prindă că furi din școală, sau să te prindă cu droguri.
Dacă te prinde că fumezi îți scade nota la purtare.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti sa ii cumperi si cauciucul, pe langa celelalte. Plus o amenda pentru distrugere, daca depune plangere la Politie.

| Violleta2022 a răspuns:

Intai te da pe mana Politie si parintii platesc cauciucuri noi, iar tu, nota scazuta la purtare si la decizia scolii, daca mai ai si alte bube in cap, exmatricularea.

| Plato a răspuns:

Deja vorbim de Politie si pedepse legale, nu doar sanctiuni ale scolii.
Pe langa faptul ca vei fi exmatriculat, ai probleme si cu Politia.

Ce-s cu gandurile astea tampite? Pune mana pe carte si invata, ca ajungi un huligan, deja ai inceput.