| DAAAAAAAAAA a întrebat:

Daca un baiat se uita la o alta fata mereu insemna ca o place? desi el e cu o alta fata...si fata la care se uita e mai frumoasa decat fata cu care e el..sii el stie si crede nimeni cu ia confirmat ca fata aia ii place de el.Ei se cunosc dar nu vorbesc, s-a intamplat
ca cand fata e in clasa sa o intereseze doar de ea si pe celalata sa nu o bage in seama ba chiar sa se certe oleaca cu ea.Ce o fi isi bate joc de fata la care tot se uita? si inca ceva iubita lui si fata aia au avut conflicte cu privire la baiatul respectiv.Ce poate fi in capul lui?

Răspuns Câştigător
| Daniel_Feraru_1996 a răspuns:

Se crede prea smecher ar trebui sal paraseasca...

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Se crede prea smecher?
Wow, nu.
Pur si simplu poate ca baiatul nu-si mai place prietena actuala, si este interesat in cealalata fata.
In cazul asta da, ar trebui sa-si lase iubita actuala, pentru ca v-or avea multe certuri si asta nu mai e dragoste.
Zii acelei fete sa-l intrebe direct pe baiat daca el mai vrea sa fie impreuna sau nu, daca o mai iubeste sau nu.
Daca asta o sa continue asa, se poate ajunge chiar si la bataie, o singura palma de la persoana iubita raneste mai mult decat 100000 de palme de la un strain, asa ca mai bine sa puna piciorul in prag acum decat niciodata.

| DAAAAAAAAAA explică (pentru MenInShadow):

Eu as vrea sa stiu ce crede sau daca ii place de fata la care tot se uita? sau doar stiind ca ea il place tot incearca sa ii atraga atentia? asta facand doar sa isi bata joc! ciudat este ca iubita lui nu zice nimic..si pana acum era mereu geloasa cand se uita si fata aia la el, ca ea a inceput sa se uite la el intai.au avut multe certuri din cauza asta, si chiar el a vrut sa se desparta de ea, dar sau impacat, si ma gandesc ca ea nu zice nimic pentru ca nu vrea sa se desparta..asa cred. Ce crezi ca e in capul lui? sad [ce are de gand cu fata la care se uita?] asta vreau sa stiu in principiu

| MenInShadow a răspuns (pentru DAAAAAAAAAA):

Scuze ca nu am raspuns mai repede la intrebare dar am fost inactiv cateva zile.
Sincer sa fiu, nu am idee ce vrea cu fata aceea la care se uita, si nici nu prea ma intereseaza.
Atata timp are o iubita dar se uita dupa alte fete, poti spune ca este un mitocan, un porc si ca prietena ta sau acea fata ar trebui sa se desparta de el.
Cel putin asta este parerea mea.
Dragostea cu sila nu se poate, si mai ales atunci cand unul s-a plictisit de celalalt.
E clar ca baiatul s-a plictisit de prima fata si a inceput sa se uite dupa altele.
Ai spus ca au avut si multe certuri in privinta asta, deci e clar ca e cam fustangiu.
Sfatul meu pentru prietena ta este sa nu se mai chinuie si sa-l paraseasca ea inaine sa fie ranita mai rau cand o sa auda de la cineva "Auzi? "Andrei" mai e iubitul tau? Pentru ca tocmai l-am vazut cum se saruta cu alta".
Am scris Andrei la intamplare, nu ii stiam numele baiatului.