| Mirela67 a întrebat:

Dacă un baiat spune ca v-ar sta bine împreună și te îmbrățișează,după ceva timp te ia de mână(menționez când suntem intr-un grup),că ar vrea să fie cu tine dacă tu ai fi de-acord, inseamnă că glumește despre o posibilă relație cu tine? Își bate joc? Te place?
(Pe langa acestea mai sunt și alte semne).Ce înseamnă?

4 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Cati ani ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu asa se comporta un baiat care te place, sarind sa te ia in brate, ca sa arate celorlati din grup ca te place, sau ca face misto de tine, punandu-te intr-o pozitie jenanta, spre amuzamentul celorlalti.
Daca te place ar trebui sa-ti spuna si evident sa-ti ceara prietenie, nu sa sara pe tine.

| Anonima163333 a răspuns:

Eu nu cred ca Jassmina, eu cred ca te place si lumea vrea sa stie ca el te place.Baiatul vrea sa-ti arate cat de tare te place si ca ar vrea o posibila relatie cu tine. Daca ar vrea sa-si bata joc de tine nu ti-ar da atetie, ar vorbi urat cu tine si ti-ai fi dat seama deja ca totul e la misto.
daca nu esti sigura, vorbeste cu el si intreaba-l cam ce vrea.happy
succes!

| anonimadinAlba a răspuns:

E clar, nu stie cum sa te abordeze subtil si poate atunci cand e cu prietenii o da mainin gluma mai in serios si prinde curaj.
Asa am procedat si eu cu un tip, dar nu a iesit mare lucru cat am fost in grup. Cand am iesit doar noi 2, atunci de abia ne-am cunoscut mai bine si am ajuns sa fim împreună.