| anonim_4396 a întrebat:

Dacă vrea cineva să-mi trimită bani pe cardul meu Raiffeisen, in afară de numărul cardului trebuie să-i dau și numele meu?

6 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Trebuie sa-i dai numarul de cont iban, nu nr. cardului.

| andreiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns (pentru express11):

Și dacă îi dau IBAN-ul, doar atât îi trebuie, nu? Fără numele meu?

| express11 a răspuns (pentru andreiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii):

Da-i si numele.normal iban conteaza.bafta!

| Fatamuntilor a răspuns:

Ideal asa ar fiEu cand am alimentat carduri trebuia sa spun si numele destinatarului.

| PeFuga a răspuns:

II trebuie codul iban si numele tau.

| XD_Jmen_1989 a răspuns:

Da.