| motaneipufosi a întrebat:

Dacă vreau sa îmi fac ziua in oras cu câțiva prieteni la restaurant cine plătește? Fiecare consumația sa sau eu integral? Merci

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel care invita, plateste!

| blairelovesmusic a răspuns:

Tu trebuie sa platesti.

| isemilia a răspuns:

In general sarbatoritul plateste tot. Daca nu aveti o intelegere in acest sens (de exemplu, nu se iau cadouri dar fiecare isi plateste sau daca in general la alte aniversari fiecare platea consumatia sa), atunci normal ar fi sa faci cinste.

| IgnatVictor a răspuns:

Dacă îți organizezi ziua de naștere și îi inviți în oraș, tu ești nevoit să plătești.

| YesorNo a răspuns:

Tu trebuie sa platesti. Invitatii iti aduc cadou, deci e frumos ca tu sa le faci cinste.

| userjune90 a răspuns:

Salut!happy
Având în vedere că e ziua ta, tu plătești tot, ei aduc cadourile sau ceva de genul. Dacă era o ieșite normală, plăteați toți.