| Dany92837473 a întrebat:

Dau funda,
Sunt intr-o situatie destul de complicata. Sa va Zic totul pe scurt.
Sunt 2 fete, Alexandra și Bianca.
Bianca mi-a spus ca ma place, dar, mie îmi place de prietena ei Alexandra.
Intr-o zi Bianca a venit la mine și M-a întrebat dacă îmi place de Alexandra. Am zis ca nu.
Acum 2 zile Alexandra(fata pe care o plac) mi-a zis ca de ce am dat numărul ei la 2 baieti. (Ea a zis ca i l-am cerut in Oxigen) cei din București știți.
Dar, eu eram plecat in alt județ... in fine la finalul zilei Bianca mi-a cerut numărul, i l-am dat și Bianca i l-a dat și Alexandrei.
Bianca in seara aia mi-a spus ca ma place... eu i-am spus ca nu îmi place de nimeni momentan.
Faza e, ca Alexandra M-a rugat sa-i dau numărul unui amic care e youtuber cu 300k abonați...
Faza e, cum pot sa fac rost de numărul Alexandrei ca sa ne vedem dacă ea nu îmi da mesaj?
Sa-i spun Biancăi ca îmi place la Nebunie de Alexandra?
Vreau sa fiu cu Alexandra.
E scunda (1.60) Și eu iubesc brunetele scunde!
Și încă ceva, nu începeți cu chestii de genul "in 2017 ăștia de 15 ani au iubite"
Ca și acum 2000 de ani era același lucru. Mi se pare normal ca la vârsta mea sa am o prietena.
Faza e ca mi-e frica dacă ma refuza.
Dar as încerca sa ma văd cu ea, dar NU am de la cine sa iau nr ei. Dacă îl iau de la Bianca o sa creadă iar ca îmi place de ea(Alexandra)ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma faci sa zambesc cand afirmi ca, ti s epare normal ca la varsta ta de 15 ani sa ai o prietena, dar nu intelegi de ce NU trebuie sa ai iubite la 15 ani.
Ei bine, este o diferenta enorma intre prietena si iubita.
Prieteniile sunt relatii nevinovate, pe cand iubirilem implica sex si viata sexuala.
Ceea ce poti avea tu la 15 ani, este doar o prietenie de copii si atat, iubirea si sexul aparacdn dupa 17-18 ani, cand oragnele sexuale sunt dezvoltate si stii ce sa faci cu ele, mai ales cum sa te protejezi.

Daca te consideri un baiat inteligent si destul de matur, atunci sa te vad cum te coporti ca unul! Pentru ca, un baiat inteligent, nu s-ar duce pe la unii si altii sau ar intreba pe TPU, sa afle numarul de telefon al fetei care-i place, ci ar merge direct la fata aia, sa-i spuna ca o place si sa-i ceara numarul de telefon!

| Dany92837473 explică (pentru Violleta2022):

In primul rând, cine a spus ca vreau sa fiu cu fata aia pentru sex?
Crede-ma ca nu sunt destul de idiot încât sa devin tata la 15 ani.
Chestia e ca am eu o atracție specială pentru ea.
Gen, la alte fete, mai zis "uita Ba, ce fund are aia" ca na, logic. La ea nu e așa.
Parca vreau doar sa ma apropi de ea...
Ea e super cute și cred ca am forma un cuplu frumos...
Ea e pitica și eu înalt.
Eu am ochii negri super închiși și ea de un albastru strălucitor.
Amandoi avem un stil mai casual, eu cu blugi mai flexibili și bluze/tricouri lungi, nu neaparat largi.
Am apelat pe TPU pentru ca Bianca, când a aflat ca îmi plac fetele scunde LA NEBUNIE, a spus ceva gen "nu-mi spune ca îți plac fetele de 1 metru și o speranța.
Așa prietenie au ele? Chiar dacă au ele o prietenie mai naspa, nu vreau sa le-o stric.
Dar ar trebui sa accepte și Bianca odata ca nu o plac ȘI PUNCT

| mihai69 a răspuns:

Faci ce vrei, dar nu e ok să „te dai" la prietena celei care te place.
E posibil să strici relația dintre ele și pe deasupra, nici măcar nu știi dacă la Alexandra ai vreo șansă.

| Dany92837473 explică (pentru mihai69):

Dacă Alexandra ma refuza nu se va strica nimic între ele.
O plac foarte mult pe Alexandra...

| petitconseil a răspuns:

Nici tu nu stii ce vrei.Eu zic sa stai singur vreo 2 saptamani sa te gandesti ce vrei cu adevarat.Nu mai chinui aiurea fetele alea.