| mateo321 a întrebat:

Buna, deci eu mi-am pus cercel in lobul urechii fix acum 2 saptamani si voiam sa va intreb daca il pot schimba cu un alt cercel, deoarece nu imi place cel medicinal, doamna care mi-a pus cercelul mi-a zis sa stau o luna, dar mai am prieteni cu cercel si ei mi-au zis ca si-au schimbat cercelul dupa 2 saptamani.
MULTUMESC

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Emirstaf a răspuns:

Ok deci, aurul nu este un material bun pentru inceput, deoarece poate fi predispus infectiilor (din ce stiu eu).
In schimb, titanul este unul din cele mai bune materiale

| Dragosiulian a răspuns:

Salut! Și eu tot pe la 2 săptămâni l-am înlocuit pe cel medicinal, poți pune oricând unul dacă este un metal precum aurul de exemplu...multi cumpăra direct cerceii doriți și i pun direct pe aia, deci toată faza este ca este nevoie de atenție la metalul din care este făcut, sa nu faci vre o infecție ceva... poti pune măcar un argint bun. Sper ca te am ajutat!