| anonim_4396 a întrebat:

De ce daca un baiat[adolescent] si`o trage cu n femei este laudat, dar daca o femeie face asta este considerata c*rva?

Răspuns Câştigător
| georgiana a răspuns:

Eu zic ca femeia trebuie sa aiba stima de sine. O femeie inseala din razbunare/cauta ceva nou/ori din orgoliu, ori nu sunt multumite de `el`
Alege-ti partenerul potrivit, invata sa il faci fericit. O relatie serioasa se bazeaza pe incredere si respect.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e adevarat. Eu ii privesc cu un ochi critic pe toti cei care sunt neselectivi cu partenerii lor sexuali.

| Victoria a răspuns:

Deoarece se considera ca un baiat trebuie sa dobandeasca experienta, pe cand o fata trebuie sa fie pura cat mai mult timp.

| Orannginna a răspuns:

Stii cum e? La femeie sta scris in frunte, la barbat in talpa. Femeia trebuie sa se respecte, sa fie cat mai inocenta si mai pura. happy

| romeo78 a răspuns:

Datorita pejudecatilor. O femeie este pusa la zid imediat, daca calca stramb si e facuta in toate felurile. Dar eu intreb: de ce bnarbatii accepta sa se culce cu o fata care a faciut-o cu mai multi? De ce ii pune eticheta unei fete, dar in acelasi timp el se duce la alta care o face cu mai multi? De ce nu ii convine ca prietena lui sa umble, sa se uite la altii, sa se culce cu altii, dar el poate sa fie cu mai multa in acelasi timp?

| LuS[z] a răspuns:

Pentru ca asa e de cand lumea si pamantul si nu ai cum sa schimbi asta sau conceptia lumii. pur si simplu sunt niste prejudecati care au fost sunt si vor fi mereu

| simoSTAR a răspuns:

Ady2607...ma indoiesc ca aia_mica_delight ti-ar putea spune daca fetele se simt mai bine decat baietii sau nu atat timp cat nu este si femeie si baiat in acelasi timp.sau poate nu sunt eu atat de bin informata. oricum chestia asta nu am mai auzit-o.
pe premiza asta mergi u in viata .ca daca femeile au voie sa faca asta.inseamna ca si eu ca barbat/baiat pot face asta?
bro...fiecare e liber sa faca cat il duce si nimeni nu este in masura sa judece, sa puna etichete...si nu sunt de acord nici cu "nedreptate pentru fete si avantaj conferit baietilor".cum am spus...fiecare face cat il duce si cu siguranta mai exista si oameni care se gandesc ca totusi traim in secolul 21... iar o c*urva este acea femeie care o face pe bani happy

| ady2607 a răspuns:

Pfff...grea intrebare... dar presupun ca asta e o nedreptate a naturii pentru fete si un avantaj conferit baietilor. lucrurile astea se compenseaza...si voi fetele aveti drepturi in plus fata de noi... Spre ex:atunci cand o faceti va simtiti mai bine ca noi...este? :pe

| ady2607 a răspuns:

SimoSTAR:ma refeream ca femeile, cand fac sex, au mai multe orgasme decat barbatii, chestia asta o stie toata lumea. daca tu nu stii...imi cer scuze... oricum nu cred ca sunt stupid... poate nefolositor.

| ady2607 a răspuns:

Pe. s. simoSTAR:esti fata sau baiat, din id nu-mi dau seama, iar din ceea ce imi spui reiese ca esti si fata si baiat...deci tu ai cum sa stii ceea ce sustii ca aia_mica_delight nu stie. prima data folosesti la feminin adjectivul din participiu "informata", iar mai apoi mi te adresezi cu "bro". ori esti vreun baiat intr-un costum cu cravata roz si cu sprancenele pensate ori vreo fata de cartier cu turul blugilor pana la genunchi.

| Mihai_6663 a răspuns:

Este considerata curva daca o face cu tot liceu si cativa profesori happy. Si oricum este considerata curva de fetele alea care stau virgine pana se casatoresc...(Parerea mea de "adolescent")

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deoarece a reusit sa fraiereasca atat de multe. Ea este considerata curva pentru ca cedeaza asa repede, doar din cuvinte :pe

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte bine