| DuraruMarin a întrebat:

De ce dintre toate chipurile si toate caracteristicile posibile,eu am fost modelat fizic foarte urat(Adica nu sunt aratos, pe alte cuvinte).De ce nu pot si eu sa am parte de fete frumoase fara sa regret de fiecare data cand ma arat public?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă te respinge nu te merită. sunt și fete cărora nu le pasă doar de partea fizică a unei persoane..nu ai întâlnit încă persoana potrivită. o vei întâlni și îți vei da seama de ce celelalte relații nu au mers. ai timp. și mai multă încredere în tine, nu te descuraja în halul ăsta.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca pornesti cu ideea ca esti urat categoric nu vei parea atragator niciodata. Trebuie sa inveti sa ai incredere in tine, sa te iubesti si apreciezi. Incearca sa maschezi "aspectul urat" cu un stil vestimentar elegant, classy, masculin, sa fii mereu ingrijit, sa folosesti parfumuri bune etc. Incearca sa te vezi ca pe o provocare si sa scoti cea mai buna varianta a ta.

| Suck a răspuns:

Daca tu zici ca esti urat atunci asa o sa fi privit si de ceilalti, un barbat rezolva tot prin atitudinea sa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

în primul rând, nu ești urât. și e normal, tu având această părere despre tine..cum vrei ca ceilalți să te placă dacă tu nu o faci? pe viitor ai mai multă încredere..cine te merită te acceptă așa cum ești.

| DuraruMarin explică (pentru anonim_4396):

Da dar nu stii momentul cand placi o fata din toata inima desi aceasta te tot respinge.Am avut 2 mari "iubiri" sa zicem in felul asta.Si ambele au fost la fel.Deja nu mai stiu ce sa fac.Ma simt singur si nu-mi pot face rost de o prietena.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DuraruMarin):

Dacă te respinge nu te merită. sunt și fete cărora nu le pasă doar de partea fizică a unei persoane..nu ai întâlnit încă persoana potrivită. o vei întâlni și îți vei da seama de ce celelalte relații nu au mers. ai timp. și mai multă încredere în tine, nu te descuraja în halul ăsta.