| extremer11 a întrebat:

Nu am nimic sa va intreb. Doar simteam nevoia sa ma eliberez. M-am saturat! Deci pur si simplu m-am saturat. M-am saturat de toate fetele care inca il mai asteapta pe Fat-Frumos. M-am saturat ca atunci cand pornesc o discutie, urmatorul raspuns sa fie "Du-te ***". M-am saturat ca toate fetele sa isi bata joc de mine. M-am gandit de mai multe sa imi funia de gat cu riscul ca o sa regret. Doar pentru simplul fapt ca nu sunt aratos. Ce sa fac, asta este statura mea. Nu sunt prea chipes, dar m-am saturat sa ma ia toti peste picior. Am trecut deseori pe strada, iar in spatele meu auzeam cuvinte de genul "Cap de bec", "Ce cap mare ai!", "Ba urat esti!", etc. Si atunci cand mergeam cu colegele auzeam "Fato, de ce umbli ma cu? Ce iti place la el?". Pe bune: de ce se comporta toti asa cu mine? Oricum in curand o sa ma risc de absolut tot, cu riscul ca o sa regret si o sa spun "Pa, pa!" M-am saturat sa devin bataia de joc a tuturor. De fiecare data, lumea trebuie sa se uite ciudat la mine. Ce am facut de isi bat toti joc de mine? Ok, frate sunt urat, am capul mare si nu am statura pentru varsta mea. Da' lasa-ma frate in pace sa imi traiesc viata asa cum m-a lasat Dumnezeu si nu mai atrage atentia asupra defectelor mele. Deci clar nu o sa mai rezist!

Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

Oamenii care judeca nu sunt oameni seriosi si nu au o viata personala prea dezvoltata daca se leaga de a ta. Daca esti mic acum cand o sa cresti mare o sa fii frumos, todeauna e asa cei urati se fac frumosi si cei frumosi se fac urati. Nu ii baga in seama, zambeste-le ca sa le faci in ciuda, atata timp cat ai prieteni esti un om fericit. Gandeste-te doar la persoanele care te iubesc, ele nu ar dori sa te vada ca suferi din cauza unor jigniri prost gandite( nici gandite nu sunt). Las ca o sa gasesti si tu pe Ileana Cosanzeana, doar opreste-te din a te gandi ce zic altii despre tine. Nici o fata nu vrea sa fie cu un baiat care pune la suflet orice prostie zisa de alti prosti.

3 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nu ești singurul din univers în situația asta. Oamenii trec mai departe sau cedează.
Nici eu nu-s minunată și știu cât doare, dar cu timpul am reușit să trec peste, să îmi pese mai puțin, sau măcar să nu exteriorizez asta, așa că acum e ceva mai bine... nu știu în ce sens, dar e mai bine.
Trebuie să fii puternic.Să-ți poți spune "lasă-i, ei nu știu".
Multă baftă dulceață!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În cazul tău îţi trebuie mai mult curaj pentru a trăi; ai destul pentru a te sinucide.
Ok... să zicem că te sinucizi. Ce vrei să le demonstrezi lor, celor care te urăsc doar pentru simplul fapt că eşti urât. Că eşti un laş? asta vrei să le demonstrezi?
Nu frate, nu merită. Viaţa este foarte importantă, doar pentru simplul fapt că este viaţă.Şi ştii ce înseamnă să trăieşti? Înseamnă să lupţi pentru visele tale.Să ajungi acolo sus, unde ţi-ai propus tu.Nimic să nu te împiedice.
E adevărat trăim într-o eră în care aspectul fizic este un motiv de amuzament pentru alţii şi pe care societatea îl face aşa important.
Întelege viaţa, doar observând tot ce se întâmplă în jurul tău.Nu zi nimic.iar la final ai să vezi că tu vei ieşi mai avantajat decât cei care au alergat toată viaţa după femei iar la bătrâneţe au ca trofee nişte babe urâte şi cu riduri pe faţă sau, poate sunt singuri.
Cel mai important în viaţă este caracterul şi depinde de tine cu ce opţiune răspunzi la agresiune: Dragoste sau Frică. Înţelegi tu?
Când îţi mai spune cineva ceva legat de aspectul tău ai putea să te autoironizezi şi ai să vezi că se vor plictisi.
Reţine:caracterul te face om nu hainele, aspectul fizic, bogăţia, chiar dacă au şi ele la rândul lor o foarte mică influenţă.
Viaţa e un joc iar TU trebuie să-l câştigi.Nu are importanţă cum l-ai început ci cum o să-l termini.Fă-o în glorie.
Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, asa patim toti indiferent de sex. nu sunt in masura sa spun ca trebuie sa ierti sau sa fii fericit de vid, de fapt asta e sa fii fericit de raul care ti se face, nu sa il transformi in bine, ci sa il asimilezi si ierti
sunt foarte fericit ca nu sunt demn sa fiu privit sau respectat, sunt foarte fericit ca sunt mic si pot ramane acolo.