| iStarry a întrebat:

De ce in biserica baietii stau in dreapta iar fetele in stanga? adica stanga e la multi oameni mana neindemanatica si de ce trebuie sa fim noi alea?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bărbații fără femei sunt vai de mama lor! Puțini sunt cei care știu să se gospodărească, totul face femeia: spălat, călcat, curățenie, gătit, plătit facturi, etc., copii îi fac împreună!
Pa, pa.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Femeile in stanga- pentru a nu ispiti, iar barbatii in dreapta- din acelasi motiv. Aceasta este rânduiala bisericii.
O seară cu zâmbet să ai!

| Alex a răspuns:

Ce fel de biserica e?

| Alex a răspuns:

@Legiuitoarea: Cine sunt cei mai buni bucatari? Barbatii! Cine ocupa cele mai inalte si periculoase functii? Barbatii! Cine au inventat cele mai multe lucruri? Barbatii! Cine sunt cei mai buni conducatori auto? Barbatii! Cine au luat cele mai multe premii in diferite domenii? Barbatii! etc.

| Alex a răspuns:

@mihaela31: "Io" in loc de "eu". laughing

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

@Alex ma asteptam sa postezi un link wikipedia laughing
Ce-o fi cu tine?

PS. Io stiu sa parchez ( in pom ), da? Sa fie clar!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

@Alex, pe langa faptul ca am scris intentionat " eu "...este trecut in dex, neoficial:
http://dexonline.ro/definitie/io
Il folosesc uneori cand glumesc, depinzand si de context! :P

| iStarry explică:

Ortodoxa... mersi pentru raspuns happy