| wannabe a întrebat:

De ce ma irit in zona intima dupa ce ma rad? Stiu ca nu e bine sa fiu neingrijit, si ma rad tot timpul, dar ma irit, si nu e deloc placut. Ce as putea face, sa nu mi se mai irite acolo pielea si sa-mi apara mici bubite rosii? ma dau dupa cu crema hidratanta, balsam de corp, aftershave dar peste 2-3 zile ma irit.Cum pot preveni lucrul asta?

5 răspunsuri:
| cherrybomb a răspuns:

Foloseste benzi pentru epilat, e mult mai igienic decat cu lama, dar totusi du-te la farmacie si cumparati o crema cu aloe vera... sau date cu orice crema hidratanta imediat dp ce te epilezi

| ladyMillion a răspuns:

happyheyhappyte iriti pentru ca zona de acolo este mai sensibila.nu ai de ce sa te ingrijorezihappysunt diferite creme si uleiuri la farmacii pentru iritarea pielii, acum nu stiu ce sa zic eu sunt fatalaughing)))si consider ca sa te faci cu benzi e mult mai convenabil chiar daca este putin mai dureros; iritatiile sunt doar la inceput, insa benzile contin in set si niste servetele umede cu ulei de eucalipt care face in asa fel incat toate iritatiile dispar in maxim 48 de ore, iar dupa aceea timp de o luna nu ai treabathinking dar acum nu stiu ce sa zicthinking eu sunt fata, tu esti baiattonguelaughing

| wannabe explică:

Sigur nu ma mai irit daca folosesc benzi epilatorii? thinking

| AnonimaPentruCaPot a răspuns (pentru wannabe):

Daca preferi sa iti continui prietenia cu lama de ras Gilette, te sfatuiesc sa adopti o metoda babeasca! [ Asta daca ai tot folosit creme s.a.m.d. ]
Cand mergi la dus, te sapunesti bine in zona intima si lasi sa se inmoaie firele de par! Apoi te razi in sensul invers cresterii. Dupa, poti folosii o chema hidratanta de maini happy
Incearca si asa, poate functioneaza!
Ah, btw... ai putea evita chilotii sintetici! Incearca-i pe cei din bumbac tongue

| Tzukushi a răspuns:

Uremeaza acesti pasi si vezi daca functioneaza

http://www.sfaturilemariei.com/iritare-dupa-epilare/

.