| JusTPauL a întrebat:

De ce nu mai pornește descărcarea de pe google play?
Asa îmi face de 2 săptămâni. Uneori mai pornea, de câteva zile nu mai vrea deloc.

1 răspuns:
| Reghqen a răspuns:

Încearcă astea:
1) Golirea datelor pentru magazinul Google Play
Dacă golirea memoriei cache a magazinului Google Play și serviciilor Google Play nu rezolvă problema, încercați să goliți datele pentru magazinul Google Play:

Deschideți meniul Setări de pe dispozitivul dvs.

Accesați Aplicații sau Manager aplicații. (Această opțiune poate varia în funcție de dispozitivul dvs.)

Defilați la Toate aplicațiile, apoi defilați în jos la aplicația Magazin Google Play.

Deschideți detaliile aplicației și atingeți butonul Oprește forțat.

Atingeți butonul Golire date.

2). Eliminați contul dvs. Google, apoi adăugați-l din nou
Dacă golirea memoriei cache și a datelor nu rezolvă problema, eliminați-vă contul Google, reporniți dispozitivul și adăugați din nou contul dvs. Google.

Deschideți meniul Setări de pe dispozitivul dvs.

Selectați Conturi, atingeți numele contului pe care doriți să-l eliminați. Dacă utilizați un cont Google, atingeți Google, apoi atingeți contul.

Atingeți pictograma Meniu din colțul din dreapta sus al ecranului.

Atingeți Eliminare cont.

Reporniți dispozitivul și adăugați-vă din nou contul. Apoi încercați să descărcați aplicația.

3)Golirea memoriei cache a magazinului Google Play
Deschideți meniul Setări de pe dispozitivul dvs.

Accesați Aplicații sau Manager aplicații. (Această opțiune poate varia în funcție de dispozitivul dvs.)

Defilați la Toate aplicațiile, apoi defilați în jos la aplicația Magazin Google Play.

Deschideți detaliile aplicației și atingeți butonul Oprește forțat.

Atingeți butonul Golire cache.

Repetați pașii de mai sus, dar înlocuiți Magazin Google Play de la pasul 3 cu Servicii Google Play.

Încercați să descărcați aplicația din nou.