| Kiwibibilă a întrebat:

Voi nu simţiţi nevoia uneori să spuneţi fix în faţă cuiva ceea ce credeţi despre el? Nu mă refer mereu mereu, dar în unele cazuri să simţiţi cu tărie că vreţi să vă eliberaţi de nervii provocaţi de cineva.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cateodata da, dar mai bine il ignor, indiferenta e o arma buna

| Kiwibibilă explică (pentru RAY):

Prea tarziu, l-am injurat deja.

| PersonajFictiv a răspuns:

Ba da,dar am intalnit persone care chiar se simt ranite de adevar, profund ranite si din mila pentru ele nu o fac,ca oricum vad in acele persoane o lasitate enorma,lor chiar de le-as spune in fata defectele tot asa i-as gasi si peste o vreme, nu ar schimba nimic.
Asa ca, de ce mi-as bate capul?
Dar da, simt nevoia, dar dupa ce am explicat de mai multe ori o chestie, incep sa ma indepartez de acea persoana, sa pretind ca sunt prea ocupat sa pot sa vorbesc cu ea, etc pentru ca deh, daca explici unui om de multe ori o chestie si nu o intelege si acea chestie te deranjeaza pe tine, ce rost mai are sa discuti cu acea persoana? ( ma refer in cazul in care acea chestie e mult prea deranjanta si nu poti sa o ignori ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fel spun ceea ce am de spus. Nu tin in mine. Poate de aia am si asa "multi" prieteni big grin

| Kiwibibilă explică (pentru anonim_4396):

Wtf eu simt nevoia să înjur unii oameni în continuu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Asa eram si eu cand eram mai mic, chiar si la 18 ani. Dar in timp viata si de ce sa nu zic, chiar si site./ul asta m/a "ajutat" sa fiu mai nesimtit. Sa imi pese foarte putin de ce zic restul despre mine, de ceea ce cred ei si tot asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spun ce simt, imi exprim deschis sentimentele.Nu ma eliberez de nervi, ci de energii(negative/pozitive).

| sweetangels a răspuns:

Stai prost cu nervii se vede de la o postarolling on the floor))))) shoot yourselffff...

| 4StarLight a răspuns:

Uneori când ești prea bun cu o persoană, eviți s-o rănești sau să-i spui că te deranjează o anumită atitudine, că ți se pare o prostie modul lui/ei de gândire și acea persoană profită în continuare de rabdarea ta, îmi mai vine să-i trântesc tot în față, să-i spun ca fac eforturi pentru a nu mă certa cu nimeni, că încerc s-o tolorez și că am aceleași așteptări și din partea ei, deci da, mi se întâmplă destul de des să vreau s-o fac, nu mereu, dar nici rar

| Kiwibibilă explică (pentru 4StarLight):

Oh mersi de sustinere. Imi place btw felul in care ti-ai formulat ideea.

| MrWZJ a răspuns:

Intrebarea asta mi-a adus aminte de o vorba.
"Atunci cand esti singur, ai grija de gandurile tale.
Atunci cand nu esti singur, ai grija de cuvintele tale."

__________________________________________________________________
Pe mine ma gasesti pe YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCEXCL4y9MfbEFDpMHwe3HNA