| veronica6747 a întrebat:

De ce tot visez că sunt împreună cu fostul celei mai bune prietene? Adică e cu el ne știm de mai mult timp dar doar în ultimul timp am început să vorbim mai mult, ca amici (de când s-au despărțit ei)

Răspuns Câştigător
| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Cred că nu eşti suficient de fericită în viața reală. Nu ai întâlnit persoana potrivită sau ai suferit din cauza unor "prieteni" falşi etc.
Dacă am dreptate, reorganizează-ți lista de prieteni, scoate persoanele ce crezi că te influențează negativ, fă-ți un "plan" pentru 2018 în care să elimini sau să reduci la minim toate activitățile ce te întristează.

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Pentru ca visele apar din mulțimea gândurilor. Faptul că vorbești te face sa visezi.

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Visele reprezintă dorințele, temerile sau necazurile noastre. Gândeşte-te dacă chiar vrei o relație cu el sau doar ai nevoie de cineva.

| veronica6747 explică (pentru Sabou_Gabriel_1995):

Nu cred că am nevoie. Adică nu de mult m-am despărțit și eu de prietenul meu și mă simt perfect, adică mno...

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns (pentru veronica6747):

Cât de "intensă" este relația în vis? Adică te face să te simți bine, să ai o stare de linişte sau simți ceva mult mai intens?

| veronica6747 explică (pentru Sabou_Gabriel_1995):

În vis sunt super fericită (adică nu am fost așa fericită nici în viața reală...). Genul care te face să crezi că explodezi de la atâta fericire. Nu știu...

| veronica6747 explică (pentru Sabou_Gabriel_1995):

Ai dreptate cu prietenii falși. Eu am avut o cea mai bună prietenă (care s-a despărțit de băiatul de care vorbeam) și când a văzut că eu cu fostul ei tot ieșeam s-a enervat și nu a mai vorbit cu mine deloc. Am întrebat-o într-o zi dacă doar de asta e supărată și a zis că da și i-am zis că nu are de ce să se îngrijoreze. Și i-am zis să nu stricăm prietenia ce am construit-o în atât de mult timp (13 ani) și nici că i-a păsat. M-a afectat mult chestia asta

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns (pentru veronica6747):

Cred că nu eşti suficient de fericită în viața reală. Nu ai întâlnit persoana potrivită sau ai suferit din cauza unor "prieteni" falşi etc.
Dacă am dreptate, reorganizează-ți lista de prieteni, scoate persoanele ce crezi că te influențează negativ, fă-ți un "plan" pentru 2018 în care să elimini sau să reduci la minim toate activitățile ce te întristează.