| Dyanes a întrebat:

De ce un baiat nu isi sterge fosta iubita de la prieteni de pe facebook?
De ce ii mai da like-uri daca are pe altcineva?
De ce ii trimite invitatii la diferite jocuri. daca atunci cand erau impreuna,nu-i trimitea? ( si chiar sunt intentionate, stiu ce zic)
Dar de ce nu vorbeste si face doar atat?
Astept raspunsuri sincere. Fara misto, sau altele happy Multumesc!

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate atunci a învățat să aprecieze!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Pentru inca tine la fosta, nu vorbeste cu ea probabil din orgoliu

| FemeiaPisică a răspuns:

Facebook a distrus rațiunea, acum acțiunea și destinul se învârt în jurul acelui site de socializare.

| PedoBarbie a răspuns:

Tu realizezi că e doar un cont pe un site web?

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, asta pararea mea cred ca inca mai tine la ea, poate ca nu vrea sa o piarda. Poate ca mai simte inca totusi ceva pentru ea. Degeaba nu face asta.

| disa a răspuns:

Pentru ca oamenii normali nu tin cont de activitatea altora (indiferent ca sunt fosti sau prieteni) de pe facebook sau alte site-uri de socializare si considera "fapte de bagare in seama" cele care au loc face2face (fata in fata)

| baTTLe4uTr a răspuns:

Bunicii nostri ne povestesc cum curtau o fata si cate 2 luni ca sa ajunga sa o sarute, cum le erau rusine de parinti sa se tina de mana sau sa se sarute in fata lor, cum cereau lectia la mate sa invete pentru bac si cand inapoiau caietul lasau o ciocolata intra pagini. etc etc. Acum lucruri sunt mult mai diferite!
Noi ce vom povesti la nepoti? "Nepoate pe vremea mea ii dadeai like-uri la poze pe facebook si daca-ti dadea inapoi insemna ca te place. Cand m-am combinat cu mama ta am ciupit-o ca sa-i atrag atentia! Imi transpirase mana pe maus, am crezut ca nu ma va observa"

Eu unul nu mi-as mai pierde vremea cu prostiile astea. Ai fost cu el? Atunci esti cea mai in masura sa-l intelegi. Daca nu, atunci ai trecut printr-o relatie degeaba ca restul adolescentilor plictisiti. Daca e victima societatii nu va reusi sa iasa dintr-un tipar. Dupa like-uri si cereri va incepe sa-si puna statusuri penibile si-ti va scrie cu multe " :* " si " inimioare ". Asa se face acum.
Iar prin faptul ca ai pus o asemenea intrebare aici (evident repostata de mai multe ori) si inca ai sperante de la un facebook (altfel ramaneai rece la like-uri unei persoane ce cauta atentie) imi arata ca v-ati potrivit.

Nu stiu de ce te-a lasat pentru alta dar se pare ca tu lasi rebuturile in viata ta sa-ti ocupe mintea in loc sa faci ce trebuie. Scoate-l tu de la prieteni. Vei fi uimita de cat de bine va fi!

| Clickerul1 a răspuns:

Uite care-i faza... Nu vreau sa fiu rautacios, dar cred ca esti putin geloasa. Baiatul s-a despartit de ea, dar asta nu inseamna ca nu mai este prieten cu ea. Eu daca ma despart de o fata tot mai vorbesc cu ea. ( sunt baiat)