| Cookiee9712 a întrebat:

De ce uneori cand ti la persoana iubita ea trebuie sa te faca sa plangi? de ce oare de ce?

Răspuns Câştigător
| Andra_4836 a răspuns:

Buna! De fapt, dupa parerea mea, nu persoana iubita te face efectiv sa plangi, ci lipsa ei, dorul, sau raceala cu care te trateaza; depinde de caz. Si nu trebuie nimic. Noi avem puterea de a decide, daca tu plangi din cauza lui, inseamna ca, intr-un fel, ai decis sa plangi. Explicatie ( ca sa nu ma intelegi gresit) : nu poti sa "controlezi" sentimentele / reactiile lui, dar pe cealalta parte, sentimentele pe care le ai sunt ale tale, daca tu plangi din cauza lui, o faci pentru ca l-ai ales pe el, e decizia ta.
Cuvantul "trebuie" nici nu ar trebui (ce sa fac, nu gasesc alt verb) sa existe. Niciodata nu trebuie nimic, e decizia noastra in functie de alternative ce alegem big hug Ai grija.happy

5 răspunsuri:
| Contrast a răspuns:

Ca de exemplu pentru ca nu te poate iubi suficient de mult! Sau pentru ca nu-i pasa ce simti! Sau poate pur si simplu ii face placere!

| LERA_7476 a răspuns:

Dragostea implica si suferinta, dezamagire pe alocuri... Daca esti la moment impreuna cu cineva nu inseamna ca el iti este alesul. Pina a intilni perechea fiecare din noi trece prin mai multe relatii. Nu te dezamagi, poate ca asa e mai bine.toate se vor intimpla la timpul lor. bafta!

| Destrox a răspuns:

Nu Stiu d'astea

| erik a răspuns:

Isi umfla orgoliul.

| oOMεOo a răspuns:

Asta e omul nai ce face...asa suntem noi creati...