| justinbiebersucks a întrebat:

De ce va este frica? Mie de caini.

Apropo, am cautat pe site-ul TPU cuvantul "frica", gandindu-ma sa citesc niste raspunsuri. Zau asa. Tot despre dragoste si sex am gasit. E ok asta. Dar iata ca intamplarea a facut sa gasesc si o intrebare despre o relatie intre un copil de 13 ani si un baiat de 19 ani. Fereasca sfantu'! Eu nici acum, cand am 13 ani, nu am avut nici o relatie si nici nu am de gand sa uit, de prieteni si scoala si sa ma "combin" si eu baii cas jmeker! Mda.

Mii de scuze pentru ca am poluat site-ul asta cu commentarii, bla bla bla.

Mie imi este frica de caini, de cand eram mic, totusi, nu m-a muscat nici unul pana acum, tocmai de asta imi e frica! Ma simt bine cand e multa lume si mai e un caine doi. Dar cand e pustiu, simt ca mor! Nu stiu cum e.

Daca aveti vreun sfat in afara de cele care nu m-au ajutat de loc "Cainii simt frica, sa nu-ti fie frica deci!" - zau asa, sfatul asta imi da o doza de frica, "Daca fugi, cainii te vor musca!" - Sincer, pana acum, doar am fugit si nu m-au prins, cei drept de multe ori eram cu bicicleta.

7 răspunsuri:
| sensesDelight a răspuns:

Nu ți se cere să nu-ți fie frică de câini. Și de fapt sfatul era să nu le arăți că-ți e frică de ei și să fugi, să te ascunzi să nu mai știu eu ce. Sunt sigură că poți să-ți stăpânești fobia știind că este pentru binele tău. În al doilea rând chill, câinele nu sare decât dacă e noapte și nu vede bine, dacă îl lovești, dacă vede că te bagi în seamă cu stăpânul lui/o persoană dragă lui, ori dacă este gelos.
Eu am pățit-o odată când încercam să împac doi câinii și îi mângâiam pe rând. La un moment dat unul a început să mârâie și eu am vrut să-l mângâi să nu mai fie nervos. Și-a sărit și m-a capsat puțintel de deget.
Oricum, nu-ți cere nimeni să te declari neînfricoșat, ci doar să te abții de față cu potăile (; x) e spre binele tău. Altceva. un psiholog nu cred că e nevoie, deși există și pentru cazuri în genul.
Faci cum vrei.batting eyelashes

| Rihanna a răspuns:

Mie mi'e frica de insecte, le detest :-&

| didu_5680 a răspuns:

Mie mi-e frica sa nu raman singura...in sensul ca vor muri toti cei dragi mie, iar eu nu voi mai fi decat o umbra pe pamant, o umbra care le va purta in suflet amintirea, pana cand va disparea si ea sad

| 1112 a răspuns:

Mie imi e frica de soareci si toate urateniile care seamana cu ei...

eu zic sa vorbesti cu parintii sa mergi la un pshiholog...winking

| mishu_4386 a răspuns:

Paianjeni I don't want to see cat de mic e eu zic ca-i veninos si ajung in spital daca ma musca happy

| Daria2468 a răspuns:

Mie imi este frica de cele cxare au mai mult de 4 picioare

| DarkBlood32 a răspuns:

De intuneric. crying Eu noaptea las TV-ul aprins. straight face