| anonim_4396 a întrebat:

De cind sa inceput scoala ma simt foarte obosita, ma doare foarte mult ochii dar si ma ustura. Iar in fiecare zi undeva dupa ora 10 incepe sa ma doara foarte tare capul. Simpt ca nu mai am puteri si nu pot sa ma concentrez la ore! Nu cred sa fie de la obosiala deoarece sara ma culc devreme mai ales daca am scoala asta inseamna ca dorm 8 ore! Dar de ce mi se intimpla lucrul acesta doar anul trecut nu am avut asa probleme!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este bine să te vadă medicul de familie, cel puțin.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa mergi la un oftalmolog, si dupa ce iti face cateva investigatii, o sa primesti raspunsuri avizate.

Dar mai inainte, mergi la medicul de familie sa-ti dea trimitere.

| Ritsuko a răspuns:

Scoala nu incepe de pe 15? La ce te referi mai exact?

| DirviziuQ a răspuns (pentru Ritsuko):

Scolile private au inceput cursurile pe 1 sept. Restul scolilor, de stat, incep doar in 15.

| ferocious0x0lion a răspuns:

Eu cred că ești prea concentrată în timpul zilei si 8 ore nu îți ajung. Alt motiv nu am putut găsi.