| Nikcoletta a întrebat:

Au trecut 7 luni de cand am luat covidul şi nu imi revin
am o stare de oboseală şi
mă ia somnul mai devreme decât de obicei
nu pot să mă concentrez la nimic deoarece mă doare capul, dorm 8 ore pe noapte si tot nu-mi ajung.
Cei care au avut covid ați pațit la fel? o sa-mi mai revin vreodată?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sistemul tau imunitar este foarte slabit.
Poate ar fi bine sa schimbi un pic hrana zilnica, mancand numai sanatos si luand niste suplimente cu Vitamina C, Zinc, Vitamina D3
Sanatate multa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa îți revii! Și eu am avut problema asta, am luat Magneziu B Complex 2 luni. Ti slăbit sistemul imunitar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu am patit, poate si pentru ca am avut doar o forma usoara.
Nu am ramas ca nicio sechela in urma Covidului.

Cel mai recomandat ar fi sa-ti faci analize medicale ca sa vezi exact unde este problema si cat de tare a afectat Covidul sistemul tau imunitar si intreg organismul.

Răspuns utilizator avertizat
| omuletulofficial a răspuns:

Ai nevoie de mai multa activitate proabil in viata de zi cu zi.
Niste suplimente alimentare si dupa cum a mentionat cineva intr-unul dintre raspunsuri de vitamine!
Incet o sa iti revii, doar ca fiind un virus nou, corpul isi revine mai greu.