| Mjdolhfi a întrebat:

De Dragobete impreuna ca toata scoala am organizat ceva.Am aranjat o cutie in care vor fi scrise scrisori in care fiecare spune ce simte pentru cineva, fie sentimente ascunse fie nuhee hee. Insa putem pune si pentru colegi, profi.Impreuna cu toata clasa noi am vrea sa ii facem dirigintei noastre o scrisoare.Am nevoie de cateva ideibig grin...Ma poate ajuta cineva? Va rog! Noi tinem mult la diriginta si am vrea sa ii scriem ceva mai special! Anul acesta fiind in clasa a8a.Deci numai avem chiar f mult timp de petrecut impreunasad

Răspuns Câştigător
| another_emo_girl a răspuns:

Pai...sa vedem...
stimata doamna diriginta...
anii au trecut repede si iata-ne in clasa a8a, mai mult sau imi putini mandrii de rezultatele noastre.maine,ne vom uita in urma, pe drumul pe care l'am conturat in urma noastra, si ne vom aminti de persoanele care au lasat o urma adanca in inimile pline de speranta, de bucurie...persoane care ne'au facut sa traim acut sentimente de dragoste, iubire...persoane cu care am impartit nostalgia emotiei pe care am avut'o atunci cand am sustinut prima teza din viata noastra, cand am fost boboci in ciclul gimnazial, cand v'am intalnit pe dumneavoastra. poate, uneori v-ati intrebat ce reprezentati pentru noi, copiii indrumati.pai daca ati intreba pe altcineva, poate v-ar spune ca doar o simpla femeie, o profesoara.altii,ar spune ca o simpla diriginta. dar daca ne intrebati pe noi, noi, cei care stim ce simtim cu adevarat in sufletele noastre, v-am raspunde astfel:''dumneavoastra, d-na diriginta, reprezentati o mama.si nu orice fel de mama.ci una adevarata! una cu care ne-am impartit atat sentimentele de fericire, cat si cele de suparare.cu care ne-am marturisit poate cele mai ascunse secrete.si de accea, va multumim.va multumim pentru ca exsistati, pentru ca sunteti diriginta noastra.pentru ca ne sunteti alaturi mereu.pentru ca simtiti ce simtim si noi.pentru ca va comportati asemeni unei mame! suntem siguri ca oriunde vom merge, nu vom mai intalni o asa persoana ca dumneavoastra, pentru ca sunteti unica in felul dumneavoastra de a fi.pentru ca va iubim!

sper ca ti'am fost de ajutorbig grin

3 răspunsuri:
| UrăscPăstârnacul a răspuns:

Doamna diriginta,
Nu-mi vine sa cred cat de repede a trecut timpul... Cu dvs totul pare mai usor. Ne-ati ajutat sa ajungem ceea ce suntem acum : niste copii care s-au maturizat de-a lungul timpului. Ne-ati acceptat cu rele si cu bune, pentru ca tineti la noi. Nu am vrut niciodata sa va suparam cu felul nostru de a fi, si, daca am facut-o, ne pare extrem de rau. Nu mai avem mult timp la dispozitie, dar ce a mai ramas vreau sa-l facem sa fie special! Ne va fi dor de dvs, dar o sa pretuim momentele pe care le-am petrecut impreuna vesnic!
Va iubim mult si nu ne uitati!
Semneaza : a dvs fidela clasa

Sper ca te ajuta!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stimata doamna driginta va iubim foarte mult si nu putem sa va aratam dragostea in aceasta scrisoare.stiu ca am facut multe prostii si dumneavoastra ati fost atat de rabdatoare si iertatoare.nu putem sa ne desparitim de dumneavoastra deoarece va iubim foarte mult.cu drag elevii din clasa a8a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putety sai cumparaty flori frumoase si sai facety o scrisoare in care sa scriety draga doamna diriginta ani vor trece repede si noi ne vom desparti de dumneavoastra si noi nu am vrea asta va multumim pentru tot ce aty facut pentru noi la multi ani de dragobete