| TheBoyTheCool24 a întrebat:

De multe ori fac colegilor de clasă proiectele (unora) și îi ajut mereu la lucrări la informatică. După aud bârfe despre mine și altele. Credeți că fac bine ceea ce fac? Adică am încercat mereu să mă înțeleg bine cu toată lumea și să fiu o persoană cât se poate de bună și de treabă dar văd că nu primesc ceea ce ofer. Le-am făcut și azi niște proiecte la informatică ce constau în ceva probleme, cam vreo 6 probleme la fiecare persoană ( 4 persoane). Merită tot chinul ăsta? Nu câștig nimic în schimb. Voi ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| Marbea a răspuns:

De ce le faci, te roaga ei? Nu le mai fa! In ziua de azi m-am convins ca daca esti bun esti luat de prost. Ajuta-i doar daca se roaga de tine mult si te alegi cu ceva de pe urma efortului tau. Lasa-i sa simta lipsa ajutorului, sa ia note proaste si atunci poate isi schimba atitudinea.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Incearcă să-i lași baltă (cu temele) vreo două-trei săptămâni și vezi cum se manifestă

| Andreeush a răspuns:

Dacă vezi că ești bârfită pe la spate de ce îi mai ajuți?

| ywar a răspuns:

Banu' frate, parnosu'! Cere bani!