| anonim_4396 a întrebat:

De ziua indragostitilor, la noi in liceu s-a amenajat o cutie in care sa punem scrisori pentru persoanele pe care le placem. Am scris si eu o scrisoare pentru baiatul pe care il plac si la sfarsit i-am scris ca daca vrea sa afle cine sunt sa sune sau sa dea mesaj (si i-am lasat numarul meu). Apoi am vorbit prin mesaje si el credea ca sunt altcineva...pana la urma i-am spus cine sunt si a zis: "Mai vorbim". Dar de atunci nu a mai zis nimic si in plus de asta, acum, cand ne vedem la scoala pur si simplu ma ignora, nici nu ma mai saluta, se comporta de parca as fi invizibila. Ma simt ingrozitor, mai ales ca pana sa afle ca il plac mereu ma saluta, am fost si la un suc (dar nu eram numai noi doi la masa), uneori ma lua in brate asa din senin si odata m-a si pupat pe obraz...Eu chiar credeam ca si el ma place si acum am stricat totul. Ce sa fac? sad

Răspuns Câştigător
| ijuuuuuuu a răspuns:

Bună.
Refuzul și ignoranța lui ar putea fi un răspuns pentru tine. Adică cel de a-ți spune că nu vrea să aibă ceva cu tine.(deja crede asta). Nu trebuie să faci nimic, dacă el te place sigur te caută sau continuă să-ți trimită mesaje. Uneori credem ceea ce nu e adevărat. De acum "inspectează" persoana care tu crezi că te place, și nu crede fără să știi întradevăr ca apoi să nu rămâi dezamăgită. Nu trebuie să te simți așa, sentimentele se spun, nu se ascund. Acum că i-ai văzut adevărata față te-ai putea orienta spre un alt băiat, sau cel puțin mai poți aștepta să vezi din partea lui ceva. Dar tu, nu-i mai fă niciun gest. Indiferența doare.

Cu bine, Felicia.

8 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

E clar nu te place, Numai incerca la el.Roata se invarte.Eu am esit cu o colega de a mamei de cateva ori rolling on the floor. La inceput tipa nu stia ca mama ii e sefa (sefa mai mica ) si nu prea dadea semne, cum am aflat eu ca lucreaza cu mama si i-am zis, brusc se intalnea cu mine mai des.Bine,pana la urma i-am dat cartile pe fata si i-am spus sa numai ma caute, o facea in scarba.Era nehotarata. Puteam sa ii pun la picioare orice si-ar fi dorit o femeie.Romantism,sinceritate,si o relatie stabila.Dar tipa era cam in o doaga.I-am dat imediat drumu sa 'zboare' laughing. Dragoste cu sila nu merge.

| CoquineNoire a răspuns:

Ce porcarie, numai liceul ala cu tarasenia lor de valentine's e de vina, ti-a stricat pasentele.
afla cine a fost responsabil de asa ceva si pune-i in cafea tot tubul de laxative.

| neutrino a răspuns:

Penibil, ai riscat si ai pierdut.

| whatevernvm a răspuns (pentru neutrino):

Nu mi se pare penibil, macar a incercat, eu nu as fi avur curajul asta. O apreciez pentru asta, daca nu risti nici nu vei stii vreodata ce se putea intampla. Asta e acum, gaseste altul happy

| JustRoxanne a răspuns (pentru whatevernvm):

Multumesc! :*

| HueyFreeman a răspuns:

Treci peste. Daca nu faceai nimic nu aflai niciodata ca nu simtea nimic pentru tine si traiai cu iluzia asta toata viata asteptand ca el sa faca primul pas. Ai fost refuzata si trebuie sa treci peste, desi admir faptul ca ai avut curajul sa-ti destainui sentimentele, lucru pe care extrem de putine il fac. Acum stii si tu cum este sa existe frica aceea de a fi refuzat si dezamagirea care urmeaza dupa.

| AllStar_Kaddy_1994 a răspuns:

Eu cred ca iubeste pe altcineva

| Leila29 a răspuns:

Eu zic sa il intrebi de ce nu mai vorbeste cu tine sau daca e suparat pe tine asa am patit si eu cu fostul meu iubit si l-am intrebat ce are apoi am inceput sa vorbim din nou.