| JessicaIoana a întrebat:

Deci am 17 ani, 1.70,50 kg sunt prea slaba? Adica mereu aud spunandu-se in jurul meu "ce slaba e",mananc destul de bine dar nu ma ingras ce as putea sa fac? Cand eram mica am luat vitamine ca sa ma ingras si m-am ingrasat prea rau, dupa iar am slabit si am ajuns in extrema cealalta... Apropo intreb si pentru sora mea(care mie mie se pare perfecta) are 14 ani 1.65 si tot 50 de kg dar arata super bine. ea se considera grasa. Ce putem sa facem?

Răspuns Câştigător
| deny2002 a răspuns:

Pentru tine la inaltimea ta si la ani tai este bine, ca ar trebui sa ai 53 kg.Si sora ta 50.5 kg, deci este bine. Oricum nu trebuie chiar fix cat am zis eu trebuie sa fie prin apropiere.Si daca mananci mult si nu te ingrasi asta inseamna ca asta-i felul meu, ca asa sunt si eu.Am 15 ani si 1.68, kg 48, 49, 50 asa ceva si m-am dus la doctor daca este buna greutatea mea si a zis ca-i buna ca asta-i felul meu.Deci nu mai te speri ca oricum tot frumoasa vei daca vei fi grasa sau slaba happy

| deny2002 a răspuns (pentru deny2002):

*felul tau... scuze am vorbit la pers 1

| JessicaIoana explică (pentru deny2002):

Multumesc tuturor, apropo de la 14 ani mai cresti in inaltime? Adica eu la 14 ani aveam 1.70 si ar vrea si sora mea sa aiba la fel dar vad ca nu mai creste sad

| deny2002 a răspuns (pentru JessicaIoana):

Va avea doar o oprire de crestere.Mai incolo va creste dinnou.Normal ar trebui sa se opreasca la 18 ani din crestere.

| deny2002 a răspuns (pentru deny2002):

Ai putea sa-mi dai si mie funda daca nu te superi happy

| JessicaIoana explică (pentru deny2002):

Normal,tu mi-ai fost cel mai de ajutor happy

8 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

La înălțimile pe care le aveți, tu ar trebui să ai 60kg și ea 55kg pentru că greutatea trebuie să fie cu 10kg sub înălțime.
Dar părerea ma e să nu vă luați după ce spune lumea, sunteți perfecte așa cum vă simțiți bine.

| AlleSss a răspuns:

Hei. Dacă vă simţiţi bine aşa, e perfect. Să nu vă mai intereseze ce spune lumea!winking

| Alexandrughita a răspuns:

La 1.70 si 50 kg eu zic ca esti ok. Probabil ai organismul ca al meu, adica oricat ai manca, nu asimilezi happy Eu zic sa nu te indopi cu medicamente, ca e bine cum esti happy Legat de sora ta, probabil ea are organismul diferit de al tau