| Sunshine_1534 a întrebat:

Deci, am fost operata ( cam de 1 an ) la rinichi, si in perioada asa de timp nu am putut sa fac niciun efort ( nici macar sport ), si m-am ingrasat sad nu ma simt bine cu mine insumi. Am aflat ca este un fel de cura ( cu lamaie ) insa nu face deloc bine la stomac, si chiar de fac sport, nu simt ca slabesc ( pentru ca nu rezist mult la sport ) ma puteti ajuta? sad Ceva cure de slabire naturale? Sau exercitii care functioneaza? Va rog, help me.

Răspuns Câştigător
| OnutsaXD a răspuns:

Faza cu lamaia este sa bei o cana de apa cu lamaie facuta de tine (Intr-o cana pui apa si sucul unei jumatati de lamaie) dimineata inainte de micul dejun, asta o sai accelereze metabolismul, si o sa-ti arda mai repede grasimea (banuiesc ca ai auzit de acele fete ce baga in ele dar nu se pune nici un pic de grasime pe ele, acelea au metabolismul rapid). Trebuie sa elimini prajelile, fast-food, carne slaba adica pui, peste si putina vita, porc nu prea. Daca nu poti rezista la paine, ia una integrala sau mai usor de gasit neagra, mananci fructe si legume, dupa ora 19-20 nu mai manca, poti sa bei apa cata doresti sau daca nu te poti abtine sa nu mananci atunci ia niste pepene ( pepenele este 92 % apa), fa niste exercitii in casa cum ar fi abdomene, gimnastica mai cauta pe youtube sa vezi exercitiile pentru ce vrei tu sa slabesti.
Iti doresc succes!

1 răspuns:
| valentina345 a răspuns:

Linisteste-te! in primul rand nu trebuie sa faci si tu ca altii ma refer sa nu mai mananci, trebuie doar sa mananci 3 mese pe zi dimineata cel mai bine si seara sa nu mananci deloc, incearca sa-ti chemi niste preteni la tine sa faceti ceva impreuna sau sa iesiti in fiecare seara la o plimbare, pe mine ma ajuata mult aveam 50 si ceva de kile si am slabit 10 plimbanduma in fiecare seara timp de o luna! Succes sper sa reusesti si u