| Lluvia_8369 a întrebat:

Deci laughing Am o mica mare problema laughing Suna cam asa :

azi m-am certat rau de tot cu o prietena foarte buna. Povestea e cam asa:

Am vrut sa ma duc pana la magazin. Pe scari m-am intalnit cu 2 baieti [ unul care locuieste cu mine in bloc si celalalt prietenul lui ]. Si ei mergeam la magazin. Cand sa ne apropiem de magazin, m-am intalnit cu prietena asta care tocmai iesise din el. Unul dintre baieti a spus : Ce mai face prostu ala? La care ea : stai ca e in magazin. S-a dus in magazin sa il cheme. Eu nu am stiut despre ce vorbeau deci am tacut happy. Ea a iesit din magazin cu un baiat. Recunosc ca era frumos dar nimic mai mult! Ea ne-a facut cunostinta, el dand mana cu toti trei laughing [ eu si cei doi baieti]. Cand mi-a facut mie cunostinta cu el, acesta m-a tinut strans de mana parca sa nu-mi dea drumul, pe langafaptul ca s-a uitat adanc in ochii mei. in fine nu asta conteaza. Ea si-a dat seama si nu a zis nimic. A plecat cu prietenul ei.

Dupa vreo ora, a sunat la mine la usa cu un scandal de tot rahatul! A inceput sa tipe la mine ca ce treaba am eu cu prietenul ei si nu stiu ce, eu incercand sa o impac spunandu-i ca nu am nimic [ acesta e adevarulon the phoneAcum intrebarea e : ce sa-i fac sa o impac? Eu nu am nimic cu prietenul ei, abia atunci l-am cunoscut. Si eu chiar tin la ea. suntem prietene de mult timp. plsss help me straight face

Răspuns Câştigător
| TakeMeHome a răspuns:

Uau`, povestea ta e chiar dramatica...Pai,daca i`ai spus lucrurile de mai sus...ai putea sa-i spui:
-Daca tu crezi ca (cea mai buna)prietena ta ar face chestia asta, ei bine, cred ca ar trebui sa vorbesti si cu prietenul tau.
Eu in locul tau i`as spune ca abia atunci l`am cnoscut si da, chiar mi s`a parut dragut, dar nimic altceva.
Candva si candva o sa ii treaca si o sa isi dea seama ca tu spuneaai adevarul.
Funda?!

BAFTA! sper sa inteleaga!kisskiss:-x

11 răspunsuri:
| PiKaaChUu a răspuns:

Hmm.Cred ca a fost putin ranita, vazand gestul baiatului, si nu a putut sa dea vina pe el, a preferat sa dea vina pe tine. E putin geloasa, normal.Asteapta sa se calmeze si explica-i. Cel mai probabil isi va da si singura seama ca tu nu ai nici o vina.Dont worrywinking

| anad a răspuns:

E clar ca a deranjat-o gestul cam indraznet al prietenului ei! Probabil ca ea i-a reprosat acest lucru si el, ca sa-i faca in ciuda, a zis ceva apreciativ la adresa ta. Gelozia a indemnat-o sa vina cu scandal si, daca nu-si da seama ca a gresit, nu-ti va mai fi mult timp prietena! Poate ca nici nu ai nevoie de astfel de prietena care nu are incredere macar in tine daca nu si in prietenul ei!

| AndaWest a răspuns:

Spune-i sa isi tina iubitul mai din scurt si sa nu se mai comporte ca o mahalagioaica, tu nu i-ai facut nimic

Răspuns utilizator avertizat
| Lluvia_8369 explică:

Deci... din nou tu waiting rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Lluvia_8369 explică:

Daca tu îmi zici "sis " eu trebuie să-ţi zic " bro"? smug rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| TakeMeHome a răspuns:

Hello!happy
Ce mai faci?
Ce s-a mai intamplat? V-ati impacat?happy?
Sper sa DAlaughing big hug
Daca nu...sad. nu stiu.
Dar succes oricum :]
Kizz~!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai spune-i foarte clar ca ii esti prietena si ca tii la ea si nu-i poti face nimic de genul asta...

si explica-i ca de abia atunci l-ai cunoscut

daca nu vezi imbunatatiri atunci las-o in pace

pana la urma o sai treaca. mai ales ca din cate am observat prietenul ala al ei e cam vagabond. asa ca nu o sa tina mult relatia lor

bafta!

| AdrianaPetruta a răspuns:

Eu m-am certat cu colega mea in fiecare pauza de la scoala, si ne-am impacat...nu stiu ce sfat sa iti dau eu aveam nervii pe ea,ea pe mine,ne basfeam reciproc,dar nu stiu cum de ne-am impacat.Da glumesc,stiu cum ne-am impacat, na putut sa stea fara mine, doar sunt o vedeta, da acum sa nu zice-ti ca nu-s modesta sunt, dar sunt prea glumeata.Asa sa trec la subiect.Prefate de parca nu s-a intamplat nimic, treci fara sa te uiti la ea, o sa ii fie dor de tine daca sunte-ti adevarate prietene.