| anonim_4396 a întrebat:

Deci azi la scoala a intrat un baiat din scoala in clasa mea si eu cu 2 -3 zile inainte ma luam de el si el ne mine... dupa ce l-am facut si clapaug si capatanos... am iesi afara in pauza si mi-a dat un pumn in fata.pe obraz si m-a invinetit. Maine o sa ma duc la directoare si directoare decat pe el o sa-l vada vinovat pentru. ca numai el a dat in mine si nu-l crede pe el daca spune ca l-am injurat.sunt doar vorbe.
INTREBARE : Ce poate sa-i faca directoarea sa ii scada nota la purtare? sau sa nu ii faca nimic?
P. S E de aceeasi varsta cu mine.clasa a 7-a

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod normal, va va scadea amandorura, in mod egal, nota la purtare. comportamentul tau fiind la fel de urat si de demn de pedeapsa.

| anss23 a răspuns:

Ar trebui sa va scada nota amandurora.Asa ca daca te duci la directoare risti sa te alegi si tu cu nota scazuta la purtare. A fost si vina ta.

| bluepuff a răspuns:

Daca esti fraierwinking.
Ori il lasi in pace, ori faci ce face si elstraight face.
Tu nu puteai sa dai?!
Teortic s-ar putea sa va scada media la am2... dar tie de ce? pentru ca ai zis lucruri pe care ti le-a zis si el tie? dai frate si tu un pumn ca sa aiba de ce sa ti-o scada si tie.
Nu mai sta si astepta sa dea ca te ia lumea de prost iar apoi te duci la directoare si ce dracu ii face.nimic.

| KLU a răspuns:

Ai parinti? ce mai astepti? du-te la ei si explica-le. daca nu te vor sustine...asta e. nu prea ai ce sa ii mai faci.

nu conteaza ca l-ai injurat sau nu, el nu are voie sa te loveasca. exista dreptul la replica, dar nu asa.

| happyorsad a răspuns:

Colegii tai o sa rada de tine.rolling on the floor

| TotAiaMica a răspuns:

Nu are ce sa-i faca mai mult decat sa ii scada nota la purtare.straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca ii va scadea nota la purtare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Las'o moale. nu te du la directoare. prinde'l dupa ore cu cativa prieteni de'ai tai si razbuna'te

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"taci si inghite"