| Lolkkk a întrebat:

Deci ca sa o iau de la început. Salut tuturor și bună, numele meu este Mihai, am 14 ani si am o intrebare. Intrebarea mea este ca de la vârsta de 8 ani eu m-am apucat de fotbal cu oamenii mai mari dar acum in anul 2020, 2021 totul s-a stricat. Au început să se ia altii mai mari de mine si tiganii dintr-un sat alăturat, doar treci un pod si ai ajuns in acel sat si astăzi eram foarte supărat ca un țigan din alt sat venise la școală si profesoară nu era in curte si n-a vazut nimeni decat ăștia de a 8a. Mi-a pus mâna în par si a facut mișto si alt țigan m-a înjurat de mama. Hai pe bune acum tiganii ăștia numai mișto au facut de mine, va rog ajutati-mă, m-a înjurat de mama. Este adult, o sa va atașeze o poza cu cei doi aici ca sa ii vedeti, va rog ajutati-mă cu o soluție pentru acești tigani.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mihaita, tu ai parinti?
Daca ai, te rog instiinteaza-i de situatia cu tiganii de la scoala si roaga-i sa vina sa discute cu dirigintele sau directorul scolii.

| Lolkkk explică (pentru Violleta2022):

Păi si ala care ma înjurat de mama?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Lolkkk):

Dupa cum am spus:
Tu ai parinti?
Plange-te lor si spune-le lor tot ce ai spus aici, fiindca ajutorul poate veni doar de la aprintii tai, fiindca tu esti minor si incapabil sa te aperi singur.

| Lolkkk explică (pentru Violleta2022):

Păi degeaba sunt minor si d-astea pentru ca aia se iau de mine mama stie despre astea a zis ca o sa vina odată pe teren sa se ia de aia dar lui tata nu îi pot spune nu ma va mai lasa sa ies din casă ba chiar mai rau

| Violleta2022 a răspuns (pentru Lolkkk):

Dupa cum a mai spus, parintii sunt tutorii tai legali si SINGURII care au dreptul sa vorbeasca in numele tau.
Nu te ajuta cu nimic sa urli pe un forum sau altul, cadn rezolvarea poate veni doar de la parintii tai, care pot merge sa discute cu directorul scolii, sau cu politia.
Tu de fapt nu vrei sa vorbesti cu parintii fiindca taica-tu nu te mai lasa afara. Asta am inteles, dar este o rezolvare foarte buna si sanatoasa pentru situatia ta.

| Lolkkk explică (pentru Violleta2022):

Păi si treaba cealaltă cu țiganul care ma înjurat de mama daca ii spun pare ce va face?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Lolkkk):

Toate le va rezolva tatal tau, trebuind doar sa-i spui toata povestea!