| CooL_2937 a întrebat:

Deci eu am 12 ani(sunt in a 6-ea) si sunt cam micuta de inaltime(cam ca un copil de clasa a 3a) si chiar nu mai suport comentariile oameniilor, imediat voi avea si ochelarii deci va da-ti seama(si pitica si cu ochelarii). Imi puteti da sfaturi cum sa cresc?

6 răspunsuri:
| KaRa23S a răspuns:

Fa sport mai mult, joaca jocuri din astea ca tenis bascket etc.

| helpu a răspuns:

Apuca`te de inot happy asta e o solutie. Nu te ingrijora. eu am colege in clasa care sunt mici.si am 16 anihappy. O sa iti dai drumul in maxim 2 ani. cunosc fete in clasa a 6-a care sunt mici de statura happy

Si nu`i baga in seama pe astia care fac misto de tine happy. Simte`te tu bine.

Bafta! :*

| alyalexutza a răspuns:

Buna scumpa nu cred ca trebuie sa te impacintezi pentru faptul ca esti scunda. oameni gasesc motive sa comenteze despre cei din jur si chiar daca nu au defecte ei gasesc intotdeauana ceva pentru a putea comenta.asa ca lumea e rea cel mai important lucru este acela ca tu sa te simti bine in pielea ta si sa nu mai asculti ce spune lume.asa ca fi increzatoare in tine, gandeste pozitiv! te pup ai grija de tine

| Evileye6 a răspuns:

Sa stii ca depinde de la persoana la persoana cu inaltimea si nu-i lua in seama pe altii am un baiat la scoala care e pitic si e bine mersi iar cu ochelarii alegeti o rama mai decorata si la moda.

| MEiS a răspuns:

Eu sunt baiat, 13 ani.Nu iti face griji de inaltime, toate la vremea lor! De exemplu o vara tot ca tine era imi povestea ca prin a 7-a era mica de statura, dar apoi a crescut ca aproape era cea mai mare din clasastraight face
Deci nu-ti face griji o sa cresti si daca o sa porti ochelarii peste cativa ani nu o sa mai ai nevoiehappysper ca te-am ajutat.

| diana_6858 a răspuns:

Buna! ai putea sa te duci sa faci un sport inot sau volei sau hambal eu am facut inot timp de o luna m-am inaltat cu 5 cm