| Jo_Jo_Miss a întrebat:

Deci eu iubesc un baiat enorm...cand trec pe langa el am fluturashi in stomac...am auzit ca lui ii place sa stea cu fete mai mari decat el iar eu sunt cu 1 an mai mica...si chiar ieri a venit o prietena la mine(o colega)si mi-a spus ca el i-a cerut prietenia... offff... e dragut... ce sa fac? pls help me...

mersi mult...

16 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Esti prea mica pentru asa ceva, ai alte prioritati acum si cea mai importanta e scoala, asteapta sa mai cresti ai toata viata inainte ai sa intalnesti si alti baieti vei avea de unde alege...

mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este sa mai astepti un pic tinand cont ca dupa id esti mai micuta, ai tot timpul in fata, acum trebuie sa te gandesti la scoala, nu crezi ca asta este mai important, de baieti vei avea timp mai tarziu.Stiu ca fluturasii in stomac fac rau, dar incearca sa te abtii, gandeste-te mai intai la viitorul tau si apoi la baieti.

| cooola a răspuns:

Hmmm, cam complicat ce sa zic. Daca lui ii place de prietena(colega)ta nu prea ai ce face daca sentimentul este reciproc... Dar ar fi bine sa o iei pe prietena ta la cateva intrebari, ca intre fete, fara sa ii spui k iti place tipu...si vezi ce iti zice...asa poate reusesti sa faci rost de un id, nr de telefon.nu stiu orice, ce te poate ajuta sa vb cu el.Bft

| cooola a răspuns:

Inca ceva ...ai spus ca lui ii place sa stea cu fete mai mari decat el...Banuiesc k odata ce ii spui tipei acelea "colega" e de varsta ta? Asa k daca este asa nu ar fi o problema varsta.Nu crezi?

| kayan a răspuns:

I-a cerut prietenia? straight face
cum, asa: "imi dai si mie prietenia ta?"? happy

si colega ta i-a dat-o?

eu zic sa-i ceri si tu lui prietenia sa vezi ce zice? daca zice ca nu, ii spui ca faci colectie si oricum n-o vroiai neaparat...

| Alex >D a răspuns:

Cati ani are? delia12... sper ca nu ai 12 ani... right?

| Ruxandra_8921 a răspuns:

Fara suparare... ia-ti gandul de la el... daca vrea sa stea cu fete mai mari inseamna ca urmareste altceva...adica ceva intimitati...si nu prea prezinta credibilitate...adica pentru el tot ce zboara se mananca... sfatul meu? reprofileaza-te sau mai asteapta sa mai cresti putin sa inteleg ca ai 12 ani...la varsta asta nu e cazul sa disperi prea tare din cauza unui baiat...acum ei vin si pleaca...ai de unde alege dar! atentie...sa nu iei teapa!

| Moneyandfame a răspuns:

Scoate fluturasii din stomac, o sa fac o colonie acolo si o sa te doara burta cand o sa dormi.

| rebeca a răspuns:

Ce rai sunteti, voi la 12 ani nu ati avut "iubiti/iubite"? Unii dintre noi si la gradinita aveam un anume prieten cu care imparteam jucariile preferate.Sa fim seriosi.Delia asta nu e iubire, o sa vezi tu peste cativa ani ce e iubirea... ceva mai mult de fluturi in stomac. Iar daca nu o sa iti ceara si tie prietenia nu e sfarsit de lume. O sa vezi ca o sa mai intalnesti multi baieti frumosi...

| gyanina a răspuns:

laughing la 12 ani il iubesti enorm surprise... laughing pai daca tu nu-i spui adevarul de unde vrei sa stie el ca tu il iubesti... parerea mea este ca trebuie sa il iei deoparte sa fity numa voi si sa-i spui ca il placi si daca ar vrea sa fiti impreunasmug...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ia-l derect;-Ia asculta ma zapacitule, crezi ca daca sint mai mica nu sint la fel ca alea mai mari? Nu-i da timp sa te domine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il iubesti "enorm" la 12 ani...la 18, ce-o sa faci, o sa-ti tai venele?
Daca vrea sa fie impreuna cu alta fata, nu prea poti sa faci nimic. Deocamdata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm...si mie mi s-a intamplat.incearca sa iti pui calitatile in valoare cel mai mult... fa ce poti tu mai bine in fata; lui, fi amabila, binevoitoare si cam atat te pot sfatui eu, ...stiu din proprie experienta...Baftawinking (poate nu are 12 ani lume buna poate ii place ei nr asta sau poate e nascuta pe 12 ):p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma nu mai fiti asa rautaciosi q ea nici macar nu stiti daca are 12 ani...si rasp meu la intrebare este sa il dai dq k nu merita si sasti k ti-o sp din experienta k si eu am fost km in aceeasi oala k tine...si am spert asa un an si ceva si nimic...crd k ar fi bine sa il dai "uitari" pentru k NU SE MERITA sa plangi pentru baieti mia ales cei din ziua de azi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce sa iti spun povestea my e cam la fel numai ca eu st mai mik cu 2 anicryinginubesc eeeennoorrmm

| Jo_Jo_Miss explică:

Merci pentru raspunsuri... Ei bine in legatura cu varsta eu am 12 ani da! si trec pe cls 6 dar aici toate fatele din zona se intalnesc cu baieti de pe cls 5...eu sa raman mai prejos decat ele?

va pup... Delia