| annutza14 a întrebat:

Deci imi place foarte tare de un baiat din clasa si din cate am inteles el zice ca sunt draguta....eu sunt cam pesimista si zic ca nu ma place...dar multi colegi zic ca ne-am potrivi cum ar trebui sa aflu daca ma place sunt cam timida si nu am curaj sa il intreb in fata si din cate am inteles si el e timid si nu cred ca va face primul pas! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Onofrei_Eliza_1998 a răspuns:

Exact acelasi lucru mi s-a intamplat si mie! imi placea de un baiat care ma placea si el, dar nu avea curaj sa imi spuna...si nu aveam nici eu curaj.dar am facut-o si acum suntem impreuna si ne iubim mult! un singur sfat iti dau:afla mai multe despre el, daca e nesimtit si nu esti sigura ca te place nu fa primul pas, dar daca e un baiat normal eu zic sa faci primul pas! nu vreau sa suferi asa cum am facut euu! nici o fata nu merita sa sufere din cauza unui baiat! pup :*

7 răspunsuri:
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Cere-i ajutorul unei colege.

| Carmen100 a răspuns:

Bunabig grin!
Fii sociabila, prietenoasa, dar in acelasi timp linistita. Baga-te in discutzie dar nu fi intzepata sau sa il intrerupi. Povesteste-i ce ai facut tu mai "incredibil"laughing Fii draguta si in acelasi timp fii tu! Mergi la el si il intrebi ce face... daca a vazut ultimul episod din "iubiri secrete" sau "pariu cu viata" (asta daca se uita), sau sa il intrebi ce tema aveti la nu stiu ce materie... gasesti u ceva.winking Si el o sa isi dea seama ca il placi si o sa te intrebe ceva de genul "Iti place de mine?" si tu nu trebuie sa zici decat "Dahappy"
Sper ca te-am ajutat big grin big grin big grin Funda?

| psawyer a răspuns:

Mi s-a intamplat si miehee hee Eu ma jucam cu el biliard; intra numai sa se joace cu mine si odata mi-am pus melodia favorita la maxim si m-am indemnat singura si i-am zis. El a zis ca avea o presimtire de ceva timp. Mai departe nu mai conteaza. Sigur ca nu poti sa-i spui in fata. foloseste-te de fbwinking asa are si el timp sa se gandeasca si sa-ti raspuna. Baftawinking :* Funda? big grin

| moneantonella a răspuns:

Dai o intalnire suc sau film si vorbiti deschis la mine a functionat funda?

| Adrian_Iulian_1997 a răspuns:

Ar trebui sa faci tu primul pas si sa il intrebi ce parere are despre tine. Cel mai important e sa nu il ignori pentru ca astfel el va considera ca nu il mia placi si va renunta. Bafta! Plz funda big grin

| Vituța a răspuns:

Nu trage mita de coada fiimai iute chiamal la o plimbare daca intr-adevar iti place nu e obligatoriu sa faca primul pas el ca totul depinde nu doar de baiat sa stii ca functioneaza mi s-a intamplat si mie.