| anonim_4396 a întrebat:

Deci..la liceu la mine este un baiat din alta clasa care atunci cand ne intalnim pe hol sau in cantina,se uita in ochii mei si cateodata atunci cand il observ ca se uita la mine, isi muta privirea in alta parte.In vara acest baiat a fost la acelasi local cu mine si ma privea iar prietena mea a mers la el si la prieteni lui pe care ii cunostea iar el a intrebat de mine, cine sunt dar ea nu ii a spus.Acum ca l-am revazut..nu inteleg daca ma place sau nu. Daca ma place de ce nu vine la mine sa vorbim?

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Cred ca ii este rusine...te-ai gandit la asta? NU toti baietii au curajul sa isi exprime sentimentele... unii iubesc in tacere.e si cazul meu.

| LostInMyOwnMind a răspuns:

Unii baieti sunt mai timizi la inceput, cand nu sunt siguri daca ti-au atras sau nu atentia in mod placut.Asta e problema lui.Tu ai acum sansa sa ii raspunzi sau nu:daca te intereseaza fa-i cu mana semn sa vina la tine. Daca vrei sa scapi de el, cand il prinzi ca te priveste uita-te urat la el.Totul depinde de tine aici. Sper ca te-am ajutat.