| Ancutssssa199712 a întrebat:

Dermatologul ofera tratamente bune care isi fac efectul pentru caderea parului de la varfuri? ce stiti? multumesc

1 răspuns:
| prizeFTW a răspuns:

Pai da, la el trebuie sa mergi pentru asa ceva.Auzi,sa-ti mai dau niste sfaturi pe langa dermatolog, piaptana-ti parul dimineata si seara pentru ca scalpul trebuie sa respire.Firele de par cazute care raman in cap nu fac decat sa sufoce scalpul si radacina parului si mai mult,si asa cade din ce in ce mai mult. Poti folosi un sampon cu ulei de masline, si, uneori nu strica o masca de par cu ulei de masline si alte ingrediente DOAR DE LA FARMACIE! Nu cumpara din marketuri sau de la colt, pentru ca, adesea pot fi stricate sau expirate.Verifica mereu termenul de garantie. Si sa urmaresti indeaproape instructiunile.De ce de la farmacie? Pentru ca la farmacie medicamentele si restul produselor sunt tinute la temperaturi potrivite, in conditii potrivite.Succes! Hidrateaza-te, mananca cat de sanatos porti, redu consumul de dulciuri si fa sport.