| anonim_4396 a întrebat:

Despre ce as putea vorbi cu o fata la telefon,fata in fata la un suc? Sunt un tip plictisitor si nu prea comunic mult in general cu fetele,ma rusinez, Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| smartlollipop a răspuns:

E cam greu de spus daca nu o cunosti... Afla ce subiecte o intereseaza, fii vesel, glumet. Las-o pe ea sa inceapa discutia daca nu ai idei. Intreab-o ce a facut zilele astea, daca a patit ceva, cum se simte, etc. si veti porni un subiect. La inceput poate parea plictisitor, dar daca continuati sa vorbiti va fi ok.
Bafta! happy

| xAmyx a răspuns:

Pff. aici depinde de ce ii place ei. Dar in niciun caz nu vorbi despre masini, chestii din astea ..se va plictisi. (asta in caz ca nu ii plac masinile, cel putin mie imi placlaughing) in fine). vorbiti despre ea, intereseaza-te despre viata ei, gasiti subiecte comune, ce filme a vizionat, seriale ..filmele,cartile preferate. orice subiect. Si nu fi monoton sau plictisit, fa glume si fa-o sa rada. Arata-i ca iti pasa de ea, si chiar esti captivat de povestile ei, spuneti-va amintiri amuzante din trecut.

Sper ca te-am ajutat. Bafta!