| DeNyyy a întrebat:

Dna diriginta m-a mutat in ultima banca cu o fata care vorbeste intruna si rade intruna in timpul orei... i-am zis doamnei diriginte si i-a pus un 4 in catalog dar tot nu se linisteste... ce sa-i fac?

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Ma bucur ca aud si eu macar odata o eleva care vrea sa fie atenta la ore si sa nu faca galagie big grin Bravo!love struck
Vorbeste cu diriginta ta si spune-i ca nu o mai suporti pe fata aiastraight facewinkingSa te mute intr-o alta bancahappySigur o sa te inteleaga dirigintawinking

12 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

In primul rand nu-i da atentie colegei.Se va linisti de la sine. Daca nu se intampla asta cere din nou schimbarea din banca.

| dragutza a răspuns:

Aoleu! pentru un moment credea ca ti ti-a pus 4! rolling on the floor pai pune-o pe mama ta sa vorbeasca cu ea si se rezolva! daca nu se rezolva mama ta se poate duce la director si diriginata ta desteapta nu va mai avea ce sa zica!

ps: eu cred ca te-a mutat cu fata respectiva deoarece tu esti o fata cuminte si poate vrea sa o faca si pe cealalta la fel, sa se mai linisteasca, incerca sa nu o bagi in seama si succes!

| c0rn3l1uss a răspuns:

Esti la inchisoare? de te muta diriga` lol eu in fiecare ora stau in alta banca... Scoala comunistalaughing

| Klara a răspuns:

Dar e super tare sa stai in ultima banca, noi ne bateam pe ultima bancarolling on the floor Ce misto ne distram in ore. Din a 10 pana intr-a 12-a am stat in ultima banca si mi-e foarte dor de distractile din timpul orei:X

| DeNyyy explică:

Mentionez ca diriginta mea a zis sa nu o sune parintii cu plangeri ...ca oricum nu ne mai muta ....asa ramanaem 4 ani de acum in colo ....plzzz pareri

| kitty_8919 a răspuns:

Vorbeste cu diriginta ta sa te mute intr-o alta banca caci nu mai suporti...ai grija sa nu te influenteze si pe tine sa faci galagie la ore.

Răspuns utilizator avertizat
| putzulica a răspuns:

Mutate din banca. aia. thinking s-au spune-i sa te mute... bate-o

| rozalia25 a răspuns:

Discuta si tu cu ea, explica-i ca in pauza puteti sa va jucati, radeti, glumiti, dar in ora e important sa fie liniste si sa fiti atente. Promite-i ca daca e cuminte iesiti la suc...si evident daca se linisteste si iti tii promisiunea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai roag-o pe doamna diriginta sa te mute in banca cu altcineva:spune-i ca nu o mai suporti pe colega ta, ca nu poti fi atenta la ore din cauza ei si ca te deranjeaza... iar daca doamna nu va vrea, chiar te poti muta tu undeva, singura in banca si daca se ia de tine sa-i spui:"imi pare rau doamna, da nu inceteaza sa ma deranjeze si eu nu mai pot sta cu ea pentru ca vreau sa fiu atenta la ore si sa inteleg ceva din ce preda profesorii!"-nu e chiar bine sa te iei de profesori dar uneori e necesarwinking, fara sa uiti sa fii politicoasawinking.

| misterosu a răspuns:

Sa-i spui sa mai puna un patru.

| deeah a răspuns:

Spune-i dirigintei tale sa te mute in alta banca pentru ca tot timpul iti atrage atentia... ei nu ai ce sa-i faci... daca asa ii este firea...winkingasa ca vb cu diriginta intre patru ochi si explica-i cum sta trbb si ca e foarte serioasa