| bunicisibuni a întrebat:

Dupa cum stiti peste o saptamana incepe scoala, iar nu am un program. Ma puteti ajuta cu cateva programe facute de voi sau cu programul vostru zilnic. Sunt un fel de girl gamer asa ca ma joc multpe ccalculator. Cam ce program mi-ati recomanda? Trec a 8-a sj invat dupa amiaza.

6 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Ce e ala un program? Faci ce vrei cand vrei.

| RainmakerX a răspuns:

Salut! Iti voi prezenta orarul meu de atunci cand aveam cursuri de dimineata si acum cand am cursuri de dupa-masa.

0.Scoala de dimineata
Ceasul suna la ora 6.30
Pana la 7.30 mananc ceva slab si ma pregatesc de scoala
8.00 ajung la scoala (bineinteles inainte de profesorul respectiv altfel ar fi absenta)
Pana la ora 14 am cursuri.
De la ora 14 la 15 Lunea si Vinerea meditatii gratuite pentru concursuri de engleza si romana daca nu direct acasa
De la ora 14/15 la 17 relaxare.
De la 17 invatat si putinul de teme pe care il primim (invatatul e la baza)
La 20.00 cina ceva foarte slab intrucat
am mancat deja pe la 15-16 (mda... stiu nu era sanatos)
22 stingerea parintilor
23 Stingerea mea (mai mult nu puteam intrucat eram obosit)
Tin sa mentionez ca Martea si Joia aveam cursuri de karate de cate o ora si un sfert pe seara dar acum m-am lasat din motive de sanatate si de oboseala excesiva.

Programul cu scoala de la ora 14
Trezirea la ora 9
Pana la ora 12 30 teme + invatat
14 00 Sunt la scoala (e program de liceu daca esti de la gimnaziu atunci intri pe la 12/13)
20 00 Sfarstitul cursurilor
21 00 Ceva slabut pe post de cina tin sa mentionez ca micul dejun si pranzul sunt satioase si nu iau gustari intre mese de fel (depinde de tine fiecare mananca la ce interval vrea)
Acum ceva nesanatos dar nu am ce sa fac invatat pana la ora 00 00
00 00 Stingerea fara discutii
(Acum nu vreau sa ziceti aaa tocilarul ca fac teme si invat si dimineata si seara.O fac intrucat in unele seri sau dimineti am si eu ca orice om altfel de program.Trebuie sa administrezi si prietenii si scoala intr-o anumita masura.(Cum s-ar zice)
Stiu ca nu este un program sanatos dar este programul meu si asta ai cerut.Eu sunt obisnuit cu el.
Sper ca te-am ajutat! O zi placuta in continuare.
Ps Si eu ador jocurile pe calculator, mai ales LOL (league of legends) dar asta numai in week-end si atunci cam 2 ore pe zi.Maxim 3 ore duminica intr-o zi cu ploaie.Acum poate ca nu observi.Nici eu nu observam pana cand am inceput liceul, dar prietenii valoreaza mult mai mult ca orice joc PC
Sper ca nu te-am jignit. Apropo la noi a 8-a e dimineata.

| RainmakerX a răspuns (pentru RainmakerX):

Am omis ceva -(nu pot sa folosesc unele semne de pe tastatura daca observi) daca esti la gimnaziu atunci iesi pe la ora 18/19. Scuze! Ma gandeam la programul de liceu.

| bunicisibuni explică (pentru RainmakerX):

Si ru joc LOL bine sunt incepatoare de abia am jucat doua meciuri.

| Dariusuu a răspuns:

Lasă jocurile dacă vrei să ai rezultate bune la învăţătură.
Precizez că atunci când când te joci jocuri PC, intervine starea de somnolenţă şi oboseală şi nu reţii nimic.