| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat daca citesti cite mai multe carti iti poti imbogati vocabularul? Cum credeti? Cum as putea sa-mi imogatesc vocabularul prin alte metode?

Răspuns Câştigător
| libertat a răspuns:

Cea mai buna modalitate de ati imbogati vocabularul e sa citesti. Insa mai pozi sati imbocatesti vocabularul privind filme straine si cu traducere scrisa desupt.Si iti mai imbogatesti vocabularul ascultind muzica in limba romana.winking

8 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Capuchehaie nu înseamnă ministru ci ambasador sau reprezentant diplomatic la Înalta Poartă a Imperiului Otoman.

| ema4ka a răspuns (pentru corolav):

Deacord cu tine ca Capuchehaie e diplomat român la Poarta Otomană.

| corolav a răspuns (pentru ema4ka):

Mă bucur că ești de acord.
Nu mă bucură formularea ta „ că Capuchehaie". E o cacofonie nu prea admisibilă. Fii mai atentă.

| Neverplayer a răspuns:

Sau sa citesti DEX-ul, si sa inveti mai multe neologisme ar fi bine, si arhaismele sunt bune big grin, ceva gen ''Ce capuchehaie proasta avem in tara asta '' capuchehaie=Ministru big grin

| ema4ka a răspuns (pentru Neverplayer):

Mdaa...interesant arhaismele la ce ar prinde bine? happy

| VIPcristian a răspuns:

Da este adevarat dapei depinde ce fel de carti citesti daca citesti dinalea de copii mici nu dar daca citesti ceva sa spun de clasa a 8 a o sa til inbogatesti

| ema4ka a răspuns (pentru VIPcristian):

Si normal ca nu de alea pentru copii mici..am avut in vedere de romane

| VIPcristian a răspuns:

Da este adevarat