| Anablondyi a întrebat:

E cu 3 ani mai mare ca mine, insa cica nu vrea o relatie serioasa. Eu il vreau doar pentu mine pentru ca am ajuns sa il iubesc, ne-am tot vazut si am inceput sa il iubesc enorm si vreau sa fiu impreuna cu el.nu am mai vorbit de ceva timp si.mi se pare ca pe el nu il afecteaza deloc..insa nu stie ce simt eu...ce ar trebui sa fac? Voi ce ati face in locul meu? Chiar il vreau pentru mine, i-a placut de mine la inceput dar acum nu stiu ce s-a intamplat de nu mai vorbim.ideea e ca ar trebui sa insist sa intru eu pe el si din astea, sau pur si simplu sa accept ca univeraul nu ne vrea impreuna si sa o las balta? Totusi ma baze si pe zicala "lupta pentru ceea ce iubesti". Pareri? Dau funda! si vreau raspunsuri data din inima, experiente.va rog. pupicii:**

Răspuns Câştigător
| apocalipsa25 a răspuns:

Da ai dreptate trebuie s-a lupti pentru ceea ce iubesti indiferent de cite sanse ai si nu conteaza daca vei pierde acea lupta... insa nu mereu cistigi uneori e bine s-a mai lasi de la tine adica sa nu insisti, sa nu te pui asupra lui, timpul arata tot, eu am luptat si tot eu am cedat pentru-ca am obosit si lui nu-i pasa era inzadar... deci succes

| Anablondyi explică (pentru apocalipsa25):

Acceasi poveste, persoqne diferitehappypresupun ca intelegi prin ce trec si ce simt. vreau sa lupt in continuare chiar daca asta inseamna sa nu mai dau niiciun semn vreodata si sa sufar ca un caine fara ca cineva sa stie.am inceput si eu sa cred ca e in zadar...pentru ca vezi si singura daca ii pasa macar putin sau nu..asta e, suntem oameni si avem sentimente si mereu vom avea mici sperante..macar cu speranta sa ramanhappy

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Mmmm,depinde si de astre. Zodii, si multe altele.Sunt in ceva asemanator tie... o Pipita de 19 ani ma zapacit, eu avand 22.Pare genu de fetita copilaroasa, care are probleme cat sa umple 2 romane.Dar nu prea vrea ceva serios.Iam oferit tot ce aveam de oferit, ceea ce multe femei tanjesc.Eu i-am pus la picioare.Mai apoi ea a cerut o 'pauza' sa isi puna ordine in sentimente, sau asa ceva.Nu stie ce vrea de la viata.Eu iti dau un sfat.Chiar daca simti cum intreaga finta ti se sfasie, cum un fierastrau te strapunge pana te despica in 2 la propriu.Simti cum sangele curge din tine.Simti cum si ultima suflare ti-o dai, vrei ca aceea persoana sa fie a ta.Dar soarta are alte planuri pentru tine. Chestia e ca poti lupta cu soarta, insa trebuie sa ai grija ca sa nu lupti degeaba.Lui daca nu ii pasa.Pai poti sa ii oferi marea cu sarea.Asta am observat si eu la maimuta asta dupa care ma tot tin atat.Insa vai de pielea ei daca ma voi razbuna pe eahappy

| Anablondyi explică:

Universul*ma scuzari.tpu cica "corecteaza greselile"dar vad ca mai rau face.happy

| robyrdv a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te joci cu el putin baietilor le place asta nu mai implica atatea sentimente, fi mai indifarenta in fata lui si arata-i ca nici tu nu vrei nimic serios o sa fie surprins ca nu esti topita dupa el o sa vezi ca o sa reusesti