| Idkraisaidk a întrebat:

E legal sa primesc 4 pentru ca am arătat o foaie profesorului?
Nu am avut caietul și doamna mi-a zis sa citesc tema, i-am explicat ca nu am caietul doar ca eu am crezut ca nu m-a auzit așa ca am ridicat puțin foaia pe care scriam și doamna s-a supărat ca am ridicat foaia.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doamna profesoara ti-a pus 4 nu pentru ca ai ridicat o foaie, ci pentru ca nu ai avut caietul cu tema scrisa!

Nu mai da interpretare aiurita acestui lucru, ca nota ai luat-o legal si pe merit, pentru ca NU ti-ai facut tema!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Notele nu se pun pe baza de legi. Notele se pun pe baza de evaluare a profesorului. Asa ca nu exista note legale sau ilegale.