| Oliv99 a întrebat:

E un baiat...mie imi place de el si celei mai bune prietene a mea la fel,dar nu am zis nimic. Ea vrea sa fie cu el si mereu cand iesim afara stau amandoi pe acolo si din astea, vorbesc cu orele la telefon. Intr-o zi cand am iesit afara se uita mai ciudat la mine.
Nimeni nu stie ca imi place de el.
Acum prietena mea m-a sunat si mi-a zis ca a intrebat-o daca vrea sa fie cu el, era fericita si eu? sad vreau sa fiu cu ellll

6 răspunsuri:
| LikeARollingStone a răspuns:

Depinde cat de bune prietene sunteti...
Un sfat? Ia-ti gandul! happy

| Dragonisgaby a răspuns:

Inseamna ca ea a facut primul pas (inaintea ta tongue) nu ai de ce sa te bagi intre ei pentru ca daca faci asta si e genu ala de baiat incepe sa aiba aere. ma rog intelegi tu happy sau cine stie poate fi sfarsitul unei frumoase prieteni intre tine si ea tongue.
Nu trebuie sa te descurajeze asta sunt x miliarde de baieti de unde poti alege sunt sigur ca iti vei gasi pe cineva si mai bun pentru tine fata de cum este el tongue

| unicornyamew a răspuns:

Acum cativa ani, eu si cea mai buna prietena am placut acelasi baiat(nu ar fi prima oara).Ma rog, cum ne cum, am aflat amandoua ca avem o pasiune ascunsa pentru acelasi tip.In acea perioada,baiatul, care era si colegul nostru, se cam dadea la amandoua, insa cum prietena mea este mai curajoasa, i-a spus si au ajuns sa fie impreuna.Iti pot spune ca desi imi doream sa fiu cu el, ma si bucuram extrem pentru faptul ca ei sunt impreuna si le sta asa de bine.Ai putea sa incerci sa te impaci cu ideea si poate sa discuti si cu prietena ta pentru ca este foarte posibil sa te inteleaga.La mine s-a terminat bine.La ceva timp dupa ce s-au despartit ei,baiatul acela a inceput sa ma placa foarte mult si trebuia sa fim impreuna, dar m-am mutat din localitatelaughing. Oricum, nu iti pierde speranta, iar daca vezi ca nu poti fi cu el, nu-i nimic mai sunt vreo 2 miliarde de baieti.happy

| m3qkzr a răspuns:

Urat cand se intampla asa dar nu cred ca este bine sa te bagi intre ei pentru ca o-sa iti pierzi prietena si o-sa iti faci o reputatie de cu**a printre cunoscuti. Cel mai bine este sa astepti sa se desparta sau sa iti cauti un alt baiat si sa il uiti pe respectivul(eu personal trec rapid la alta fata pentru ca e mai usor asa happy