| anonim_4396 a întrebat:

E un tip dragut pe care il vad in fiecare dimineata in autobuz. Cum sa ma apropii de el si poate sa ii vorbesc avand in vedere ca mai mereu stam la distanta din cauza ca e aglomerat?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

E, daca vrei rezolvi! Stai pe acolo, astepti, incerci, merita sa lupti pentru sansa ta daca-l placi mult. Te duci in pauza ca nu stie ce si cum, intri in vorba, metode sunt.
Te refuza te refuza, aia e! Fara rusine, nu e nev sa fim placuti de toti.

Eu am intalnit una in autobuz si prostu de mine nu s-a bagat in seama ca ma simteam ca naspa. M-a bagat ea in seama desi nici trei statii nu trecuse, eram fata in fata pe scaune.
Am coborat amandoi tot acolo intamplator trebuia sa cobor si eu tot acolo, statea chiar langa Sanador Alba Iulia deci la scara de alaturi.

Dupa un an si ceva m-am dus la 6 dim si am asteptat-o in fata blocului sa iasa, si a iesit, pe la 9 si ceva! Am iesit impreuna, deci am luptat.
Nu indrazneam pana atunci dat am facut asta.
Ce iese iesea, nu avea inca prieten nici dupa 1, 5 ani intamplator.

6 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Ai putea sa intri in discutie coborand unde coboara el, il inviti la o plimbare dupa ce te prezinti, vezi ce zice, daca refuza e clar ca e cuplat sau nu te place. Nu ai ce pierde.
Daca nu incerci ai sanse 0, daca incerci ai mai mare ca zero.
Dai mana, "buna, eu sunt asa, ce zici, ai vrea sa mergem la o plimbare sau la un suc?".
Si aia e! Ai tupeu. Poate si el te-ar place dar nu te-a vazut inca, cine stie. Si poate iesi ceva frumos.

Ce varsta ai? Si ce varsta ar avea el?

| devilshelp a răspuns (pentru Mosotti):

Eu am aproape 16 si el cred ca tot cam asa. Maxim 17 probabil. Faza e ca el mereu cand coboara se intalneste cu un prieten si merg impreuna spre scoala si mi-ar fi putin rusine sa ma bag atunci cand e cu cineva

| Mosotti a răspuns (pentru devilshelp):

E, daca vrei rezolvi! Stai pe acolo, astepti, incerci, merita sa lupti pentru sansa ta daca-l placi mult. Te duci in pauza ca nu stie ce si cum, intri in vorba, metode sunt.
Te refuza te refuza, aia e! Fara rusine, nu e nev sa fim placuti de toti.

Eu am intalnit una in autobuz si prostu de mine nu s-a bagat in seama ca ma simteam ca naspa. M-a bagat ea in seama desi nici trei statii nu trecuse, eram fata in fata pe scaune.
Am coborat amandoi tot acolo intamplator trebuia sa cobor si eu tot acolo, statea chiar langa Sanador Alba Iulia deci la scara de alaturi.

Dupa un an si ceva m-am dus la 6 dim si am asteptat-o in fata blocului sa iasa, si a iesit, pe la 9 si ceva! Am iesit impreuna, deci am luptat.
Nu indrazneam pana atunci dat am facut asta.
Ce iese iesea, nu avea inca prieten nici dupa 1, 5 ani intamplator.

| Andreeush a răspuns:

E de vârsta ta?
Ai putea să te apropii de el și să îi vorbești.

| aimullah123 a răspuns:

Impiedica-te "accidental" de el si dupa cere-ti scuze si lungeste discutia.
Gen "Oh, scuza-ma! In aglomeratia asta e greu sa nu calci pe cineva pe cineva. Parca sa zic ca te-am mai vazut, locuiesti in aropiere?"
Si restul te descurci tu, oricum asta a fost doar un exemplu.

| acerr a răspuns:

Daca esti un pic curajaosa intra in discutii cu el, gen< te vad zilnic, si m/am gandit sa ne cunoastem, un prieten in plus face bine

| Katie1356 a răspuns:

Poate gasesti loc liber in apropierea lui sau chiar langa el si il poti intreba daca e ok sa stai langa el. De asemenea, il poti ruga sa iti tine ghiozdanul/geanta putin sa iti legi un siret sau ceva de genul.