| anonim_4396 a întrebat:

Era un colind care suna cam asa: E bucurie-n lume azi ca s-a nascut Hristos...´´ si mai de parte nu mai stiu. Cred ca varianta originala este in engleza. Cine imi poate da un link unde il pot gasi in romana si/sau in engleza!

3 răspunsuri:
| Adina_Elena_1991 a răspuns:

E bucurie-n lume azi
Ca s-a, nascut Hristos
Veniti in inimi
Toti sa-l primim
In cer si pe pamant
Rasuna dulce cant
Si natura-nalta un cantec sfant

| Any555 a răspuns:

Nu stiu sa iti dau un link dar stiu cum se numeste.Scrie la google www.colindiarna2000\66.ro il vei gasi si se numeste 'S-a nascut Hristos'! Funda te rog!

| roxydulkica a răspuns (pentru Any555):

Nu gasesc nimic. Incearca sa imi dai ceva mai exact si primesti funda!