| David423 a întrebat:

Este bine sa-i dau la cățel carne cruda

5 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Ar fi ok, nu cred ca este nimic rau in asta. Dar cel mai bine prajeste-o putin, nu-ti este mila de el? happy

| Yasmin875 a răspuns:

Nu este bine.Dai de mâncare ce poți mânca și tu.Prajeste carnea sau dai oasele de la carne.

| simplegirl2 a răspuns:

Daca-i place da laughing

| тecнιннιlα a răspuns:

Eu i-am dat si nu s-a intamplat nimic. Am auzit ca este in regula. Acum cred ca depinde si de catel. Daca te sperie ca i-ar face rau intreaba un veterinar, te va lamuri. Eu mai multe nu pot spune pentru ca nu stiu multe despre caini :).
Ti-am trimis totusi un link legat de dieta cu carne cruda la caini.
http://www.zooland.ro/......caini-4436

| Andrei883 a răspuns:

Daca el mananca, da, da-i. E carnivor, e absolut normal.
Mancarea pe care o mancam noi ii poate face de multe ori rau, mai ales daca este foarte sarata sau condimentata.
Gandeste-te ca la origini, au fost salbatici. Ce mananca un lup? Carnee.
Eu am incercat sa-i dau cainelui meu (amstaff, are 5 ani) si nu vrea. laughing